Czwartek 11 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Zarobki Legii i Zagłębia w europejskich pucharach

Data publikacji: 2016-07-22 08:36
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-22 08:36
Piłka nożna. Zarobki Legii i Zagłębia w europejskich pucharach
 

Dwie polskie drużyny uzyskały awans do III rundy kwalifikacji europejskich pucharów.

W III rundzie eliminacji Ligi Mistrzów wystąpi Legia Warszawa, która zmierzy się z mistrzem Słowacji AS Trencin, a w III rundzie eliminacji Ligi Europejskiej zaprezentuje się ubiegłoroczny beniaminek piłkarskiej ekstraklasy Zagłębie Lubin, które o awans do IV rundy zagra z duńskim zespołem Sonderjysk. Każdy z naszych zespołów ma realną szansę awansu do kolejnej rundy.

Legia awansując już do III rundy kwalifikacji LM zarobiła 1,2 mln euro. Kwalifikując się do kolejnej fazy zmagań wzbogaci się o kolejne 5 mln euro. W sumie gra na poziomie IV rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów, to zarobek blisko 6,2 mln euro i pewny awans przynajmniej do fazy grupowej Ligi Europejskiej. Gra w fazie grupowej LM to natomiast zarobek około 12,7 mln euro.

Zagłębie natomiast kwalifikując się do III rundy eliminacji LE wzbogaciło się o 675 tys euro. W porównaniu z rozgrywkami Ligi Mistrzów są to sumy zdecydowanie mniejsze, ale też nie do pogardzenia dla przeciętnego polskiego klubu. Awans do fazy grupowej LE, to zarobek około 2,6 mln euro. ©℗ (par)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA