piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zapowiada się rekord frekwencji

Piłka nożna. Zapowiada się rekord frekwencji

Piłka nożna. Zapowiada się rekord frekwencji
Data publikacji: 2015-07-26 10:26
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-26 15:17
Wywietleń: 1241 5423

W NIEDZIELĘ o g. 15.30 piłkarze Pogoni Szczecin rozpoczną inauguracyjny mecz nowego sezonu przed własną publicznością. Rywalem będzie Śląsk Wrocław - ten sam, z którym portowcy mieli inaugurację na własnym boisku również w poprzednim sezonie. Spotkanie obserwowało 7 377 kibiców. W niedzielę rano wiemy już, że tamta frekwencja zostanie poprawiona.

Wiele wskazuje na to, że na meczu ze Śląskiem może paść rekord frekwencji w tym roku. Dotąd największym zainteresowaniem cieszył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań. Wysłużony stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziło wówczas 9 684 kibiców. To był mecz z największą liczbą kibiców w całym sezonie 2014/15 i jedyny, który zgromadził w Szczecinie fanów powyżej 9 tysięcy.

Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Zainteresowanie niedzielnym meczem ze Śląskiem jest duże. W niedzielę do godziny 15.15 (na 15 minut przed rozpoczęciem meczu) uprawnionych do wejścia na stadion było 10 357 kibiców. Nie znaczy to jednak, że przynajmniej tylu fanów zawita na stadion.

Liczba uprawnionych do wejścia oznacza, że wydano właśnie tyle wejściówek: darmowych zaproszeń, karnetów i sprzedanych biletów. Liczba kibiców obecnych na trybunach zawsze jest mniejsza od podanej liczby uprawnionych do wejścia.

Szansa na pobicie tegorocznego rekordu frekwencji z lutowego meczu z Lechem jest jednak bardzo duża. Pogoda w porze meczu ma być sprzyjająca - około 20 stopni Celsjusza i przede wszystkim brak opadów. (p)


Podpis pod zdjęcie: Kibice Pogoni mogą w niedzielę poprawić tegoroczny rekord frekwencji.

Komentarze

roki
Jest ciepło ludzie przyjdą, ale jesienią kiedy na łeb sie leje nie ma co liczyć na dużą frekwencje . Stadion potrzebny od zaraz wtedy będą kibice i większe wpływy dla MKS.
2015-07-26 10:45:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy