niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zakaz rozmawiania o pucharach

Piłka nożna. Zakaz rozmawiania o pucharach

Piłka nożna. Zakaz rozmawiania o pucharach
Data publikacji: 2016-04-26 12:43
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-27 17:43
Wywietleń: 1968 131098

Sobotnia wygrana Pogoni z Lechem spowodowała, że szczecinianie powrócili na trzecie miejsce w tabeli i znów odżyły emocje i nadzieje na zakwalifikowanie się drużyny do gier kwalifikacyjnych Ligi Europejskiej. Dla trenera Czesława Michniewicza to wciąż jednak odległa perspektywa.

- Wydałem zakaz rozmawiania w szatni o europejskich pucharach - mówi trener portowców. - Nie możemy zaprzątać sobie tym naszych głów. Na dziś chcemy osiągnąć dobry wynik, pozostały nam cztery mecze z trudnymi rywalami i nie będzie łatwo w nich wygrać. Mamy jednak satysfakcję, że wciąż pozostajemy w grze o wysokie cele.

Gra w europejskich pucharach jest na pewno zaszczytem, ale rodzi też dodatkowe problemy. Każdy polski klub grający w europejskich pucharach ma w rundzie jesiennej większe, lub mniejsze kłopoty w rozgrywkach ligowych. Tego się nie uniknie.

- Jeżeli zakwalifikujemy się do europejskich pucharów, to na pewno będziemy musieli wzmocnić się kilkoma doświadczonymi piłkarzami. Trzeba będzie rotować składem, być przygotowanym na kontuzje, ale to daleka perspektywa. Zajmiemy się tematem, jak się pojawi.

- Tematem ewentualnych wzmocnień zajmujemy się już od ponad dwóch miesięcy - mówi Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin. - Rozgrywki się jeszcze toczą, więc o żadnych konkretach nie może być jeszcze mowy. Co tu dużo mówić, wiele zależeć będzie od naszej sytuacji finansowej. Nie jesteśmy krezusami, o tym trzeba pamiętać.

Jeżeli Pogoń zakwalifikuje się do europejskich pucharów, to kontrakt Czesława Michniewicza zostanie automatycznie przedłużony. Jeżeli nie, to klub zadecyduje, czy przedłużyć umowę ze szkoleniowcem. Pewne jest natomiast, że w przerwie letniej zespół wzmocni jeden wartościowy piłkarz Kamil Drygas.

- To nie jest tak, że ja gram z drużyną o mój nowy kontrakt - mówi Czesław Michniewicz. - Gramy o dobry wynik dla klubu. ©℗ (par)

Komentarze

guciu
Chłopaki wiedzą o co grają, nie mogą sobie wyrwać brązowych medali,jeszcze kilka meczów a może będzie sukces,głowy do góry,po medale jak dacie rade i może puchary.
2016-04-27 17:36:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy