niedziela, 09 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zagłębie przeprasza za swojego piłkarza

Piłka nożna. Zagłębie przeprasza za swojego piłkarza

Piłka nożna. Zagłębie przeprasza za swojego piłkarza
Data publikacji: 2018-12-10 13:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 06:59
Wywietleń: 1426 366113

Do Pogoni Szczecin dotarło pismo od Zagłębia Sosnowiec, podpisane przez prezesa klubu Marcina Jaroszewskiego. Skierowane jest do piłkarza Pogoni Sebastiana Walukiewicza i dotyczy faulu, po którym Alexandre Cristóvão otrzymał czerwoną kartką.

"Zagłębie S.A. przeprasza Pana Sebastiana Walukiewicza za brutalny faul naszego piłkarza Alexandra Cristóvão MFutili podczas meczu Pogoń Szczecin Zagłębie Sosnowiec. Jest nam niezmiernie wstyd i przykro z powodu zaistniałej sytuacji, szczególnie, że nasz zawodnik po zdarzeniu nawet nie przeprosił. Zagłębie nie akceptuje takiego zachowania i surowo ukarze zawodnika za brak elementarnych podstaw wychowania, szacunku dla rywala, ale przede wszystkim drugiego człowieka. Wierzmy, że faul nie spowodował uszczerbku na zdrowiu Sebastiana."

Z wyrazami szacunku
Marcin Jaroszewski, prezes zarządu Zagłębie S.A.

Komentarze

Limeryk
Ja wiem, że Zagłębie Sosnowiec ma teraz z Pogonią kosę (znana historia z wyjazdu do Włoch, efektem czego skończyła się także przyjaźń z kibicami Legii), ale muszę stwierdzić: Szacun dla Prezesa Zagłębia. Na to co zrobił ciemnoskóry zawodnik z numerem 42 powiedzieć "chamstwo" to tak jakby nic nie powiedzieć. Tu niestety działa pewien mechanizm. Jak w Niemczech Polak coś ukradnie to obciąża to całą nację i utrwala się wśród Niemców stereotyp, że każdy Polak to złodziej. Niestety chamskie zachowanie piłkarza Zagłębia utrwala w społeczeństwie stereotypy związane z Murzynami. Mam nadzieję, że Ekstraklasa ukarze surowo Murzynka z numerem 42. On mógł spowodować ciężką kontuzję u naszego juniora Walukiewicza. Prezesie Zagłębia: kierujesz Pan ku...skim klubem, ale za postawę i przeprosiny w tej sytuacji szacun!
2018-12-11 00:42:46

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
31
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie