czwartek, 18 lipca 2019.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zachodniopomorskie wyróżnione

Piłka nożna. Zachodniopomorskie wyróżnione

Piłka nożna. Zachodniopomorskie wyróżnione
Data publikacji: 2019-02-12 15:16
Wywietleń: 468 375565

Polski Związek Piłki Nożnej wystartował z pilotażowym programem certyfikowania najlepszych szkółek piłkarskich w kraju, a w województwie zachodniopomorskim jest aż 210 szkółek i klubów odpowiedzialnych za szkolenie dzieci, z których nasza piłkarska centrala wyróżniła osiem.

Do pierwszej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce tylko 160 klubów, a wśńród nich takie zachodniopomorskie szkółki piłkarskie jak: Pogoń Szczecin, Chemik Police, Bałtyk Koszalin, Kotwica Kołobrzeg, AP Szczecinek, Gavia Choszczno, UKS Dębno i Fala Międzyzdroje. 

Ideą programu certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja jakości prowadzonych zajęć. Ocena odbywa się poprzez przyznanie danemu klubowi czy szkółce jednego z trzech certyfikatów: brązowego, srebrnego lub złotego.

Nadany certyfikat świadczy o tym, że szkółka spełnia szereg kryteriów i daje gwarancję odpowiedniej jakości szkolenia. Takie wyróżnienie od PZPN oznacza, że doceniony podmiot dołącza do elitarnego grona szkółek, które są w naszym kraju jednymi z najlepszych miejsc do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Jest to bardzo istotna informacja dla rodziców, którym łatwiej będzie wybrać taką szkołę piłkarską, która pomoże w rozwoju umiejętności zawodnika. Sam proces weryfikacji potrwa jakiś czas. W najbliższym czasie do Warszawy udadzą się delegacje naszych klubów, które wezmą udział w szkoleniu przygotowującym. Sam certyfikat zostanie przyznany we wrześniu 2019 roku. ©℗ (mij)
 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie