środa, 23 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zachodniopomorskie wyróżnione

Piłka nożna. Zachodniopomorskie wyróżnione

Piłka nożna. Zachodniopomorskie wyróżnione
Data publikacji: 2019-02-12 15:16
Wywietleń: 753 375565

Polski Związek Piłki Nożnej wystartował z pilotażowym programem certyfikowania najlepszych szkółek piłkarskich w kraju, a w województwie zachodniopomorskim jest aż 210 szkółek i klubów odpowiedzialnych za szkolenie dzieci, z których nasza piłkarska centrala wyróżniła osiem.

Do pierwszej edycji programu zakwalifikowano w całej Polsce tylko 160 klubów, a wśńród nich takie zachodniopomorskie szkółki piłkarskie jak: Pogoń Szczecin, Chemik Police, Bałtyk Koszalin, Kotwica Kołobrzeg, AP Szczecinek, Gavia Choszczno, UKS Dębno i Fala Międzyzdroje. 

Ideą programu certyfikacji szkółek piłkarskich przez PZPN jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja jakości prowadzonych zajęć. Ocena odbywa się poprzez przyznanie danemu klubowi czy szkółce jednego z trzech certyfikatów: brązowego, srebrnego lub złotego.

Nadany certyfikat świadczy o tym, że szkółka spełnia szereg kryteriów i daje gwarancję odpowiedniej jakości szkolenia. Takie wyróżnienie od PZPN oznacza, że doceniony podmiot dołącza do elitarnego grona szkółek, które są w naszym kraju jednymi z najlepszych miejsc do rozwijania piłkarskich umiejętności.

Jest to bardzo istotna informacja dla rodziców, którym łatwiej będzie wybrać taką szkołę piłkarską, która pomoże w rozwoju umiejętności zawodnika. Sam proces weryfikacji potrwa jakiś czas. W najbliższym czasie do Warszawy udadzą się delegacje naszych klubów, które wezmą udział w szkoleniu przygotowującym. Sam certyfikat zostanie przyznany we wrześniu 2019 roku. ©℗ (mij)
 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie