sobota, 06 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Zachodniopomorskie liderem w szkoleniu trenerów

Piłka nożna. Zachodniopomorskie liderem w szkoleniu trenerów

Piłka nożna. Zachodniopomorskie liderem w szkoleniu trenerów
Data publikacji: 2019-10-31 08:07
Wywietleń: 1023 425401
Ponad 250 trenerów, nauczycieli wychowania fizycznego i animatorów uczestniczyło w kursokonferencji „Akademia Grassroots 2019”. Bezpłatne szkolenie zorganizowane przez PZPN, przy współudziale ZZPN, odbyło się w hali sportowej w Karlinie.
Kilka godzin zajęć teoretycznych i praktycznych, przeprowadzonych przez doświadczonych szkoleniowców, pozwoliło zebranym zapoznać się z najnowszymi trendami obowiązującymi w piłce dziecięcej. Podczas szkolenia największy nacisk położony był bowiem na odpowiednią pracę z najmłodszymi.
- Muszę przyznać, że Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej wyróżnia się na tle kraju. Macie bardzo ambitnych i doświadczonych szkoleniowców i trenerów edukatorów. Bardzo dobrze funkcjonuje u was AMO i MAMO. Z uwagą przyglądamy się projektom realizowanym przez ZZPN. Program „Pierwsza Piłka”, w którym odeszliście od prowadzenia tabel i klasyfikacji jest warty szerszego rozpropagowania – przyznał Dariusz Pasieka, dyrektor Szkoły Trenerów PZPN.
W Karlinie wśród słuchaczy nie zabrakło bardzo doświadczonych szkoleniowców. Na trybunach zasiedli między innymi Kazimierz Biela czy Mirosław Masicz.
- Kto nie idzie z duchem czasu ten się cofa. Dlatego z dużym zainteresowaniem wysłuchałem dzisiejszych wykładów. Choć na trenerce zjadłem zęby dowiedziałem się dziś wielu interesujących rzeczy – powiedział Biela.
Szkolenia Grassroots obywają się w całej Polsce. To dowodzi, że PZPN ogromną wagę przywiązuje do szkolenia dzieci.
- Bardzo istotne, że w ostatnich latach znacznie przybyło trenerów z licencją Grassroots C. W skali kraju zbudowaliśmy szkoleniową piramidę, na dole której znajduje się najwięcej właśnie szkoleniowców z licencją C. To, że znajdują się oni u podstawy tej piramidy wcale nie oznacza, że są najmniej ważni, Wręcz przeciwnie, ich praca ma ogromne znaczenie dla rozwoju najmłodszych adeptów piłki nożnej. Za swój osobisty sukces uważam wprowadzenie unifikacji kursów Grassroots C. Teraz każdy z początkujących trenerów, bez względu czy kurs przeszedł w Warszawie, Szczecinie czy Rzeszowie, nabywając podstawową licencję ma bardzo podobne umiejętności i wiedzę – dodał Pasieka.
- Wysoka frekwencja dowodzi, że takie szkolenia są bardzo potrzebne. Podczas wykładów nie ma już chodzenia po korytarzach i nerwowego czekania na zakończenie kursu, jak to przed laty bywało. Trenerzy przyjeżdżają czegoś się dowiedzieć, poznać nowe trendy, każdy z nich chce wynieść z zajęć jak najwięcej. Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej niedawno wprowadził program „Pierwsza Piłka”. Mamy też wiele kolejnych pomysłów związanych z piłką dziecięcą. Jednym z nich będzie wprowadzenie kar minutowych za przekleństwa w młodzieżowym futbolu. Wulgaryzmy z ust młodych piłkarzy nie powinny się przytrafiać – dodał Jan Bednarek, prezes ZZPN. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie