niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Z Akahoshim na Legię

Piłka nożna. Z Akahoshim na Legię

Piłka nożna. Z Akahoshim na Legię
Data publikacji: 2016-10-13 10:39
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-13 16:05
Wywietleń: 1076 160763

Wszystko wskazuje na to, że w meczu przeciwko Legii od pierwszej minuty zagra Takafumi Akahoshi. Tak przynajmniej wynika z treningowych ustawień na boisku na kilkadziesiąt godzin przed rozpoczęciem meczu.

30-letni Japończyk ma bardzo pechowy sezon. Praktycznie nie przepracował okresu przygotowawczego, a gdy już w trakcie sezonu zdołał nadrobić zaległości i powracał do formy, to przytrafiła mu się kolejna kontuzja, która wykluczyła go z gry na kolejne tygodnie.

Efekt jest taki, że w połowie października, czyli już trzy miesiące od rozpoczęcia sezonu, Japończyk ma na koncie zaledwie dwa ligowe spotkania w roli zmiennika, w których wchodząc na boisko przy stanie remisowym nie zdołał odmienić losów meczu.
Sytuacja obecnie jest taka, że grający z półroczną przerwą już przez sześć lat w Pogoni piłkarz ma obecnie na koncie więcej meczów rozegranych w trzeciej lidze, niż w ekstraklasie.

Piłkarz był już wyleczony przed miesiącem. Trenował z zespołem podczas poprzedniej przerwy reprezentacyjnej. Rehabilitacja była jednak na tyle długa, że zawodnik potrzebował więcej czasu i do formy dochodził podczas meczów w drużynie rezerw.

5 miesięcy bez pełnego meczu

W dwóch pierwszych pojedynkach – w drugiej połowie poprzedniego miesiąca grywał tylko pierwsze połowy. W ubiegłym tygodniu rozegrał już jednak cały mecz. Po raz ostatni wystąpił przez pełne 90 minut ponad 5 miesięcy temu – dokładnie 1 maja jeszcze w meczu poprzedniego sezonu.

Trzy sezony temu był to wiodący gracz w Pogoni. Sezon 2013/14 zakończył z dorobkiem 7 goli i 13 asyst. Do Szczecina powrócił wiosną 2015 roku, ale rundę wiosenną zakończył z zaledwie jedną asystą. Zakładano jednak, że piłkarz nie przepracował dobrze okresu przygotowawczego, stąd dużo gorsza od oczekiwanej forma.

W poprzednim sezonie było jednak niewiele lepiej. 5 goli i tylko jedna asysta, to na pewno nie był wynik, jakiego można spodziewać się po liderze zespołu, a takie nadzieje z nim wiązano.

Taktyczne szykany Michniewicza

Słabszą postawę piłkarza tłumaczono trochę tym, że zespół prowadzony przez Czesława Michniewicza nie sprzyjał indywidualnemu rozwojowi graczom preferującym grę kombinacyjną. To samo można było też powiedzieć o Gyurcso, który w rundzie jesiennej po zmianie szkoleniowca jest zupełnie innym graczem, pewnym siebie, pokazującym swoje możliwości i dającym drużynie jakość.
Trzeba mieć nadzieję, że również Japończyk przy nowym szkoleniowcu błyśnie co najmniej tak samo, jak Węgier, bo predyspozycje wciąż ma ogromne i nie mniejsze, niż reprezentant Węgier.

Widzi to szkoleniowiec, który chce na mecz desygnować piłkarza ostatnio kontuzjowanego kosztem Matrasa, Korta, czy Piotrowskiego, a więc piłkarzy, którzy w różnym okresie obecnego sezonu byli podstawowymi piłkarzami w środkowej formacji, ale obecnie mają gorsze notowania od Japończyka.

Matras nie cieszy się zbyt dużym zaufaniem u szkoleniowca, ale to wciąż gracz uznany i jeżeli trener przewiduje, że drużyna więcej korzyści będzie miała z Akahoshiego, to znaczy, że widzi podczas zajęć treningowych większy w Japończyku potencjał i szansę z nim w składzie na dobry wynik z mistrzem Polski. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

z poziomu murawy
Bo na polskich boiskach gra się fizycznie a nie technicznie.Mentalność polskiego zawodnika jest taka,że nie opłaca mu się być"technicznym" bo tego go nikt nie uczy.Wolą być fizycznymi narażając siebie lub przeciwnika na groźne kontuzje.Płacz i rozpacz następuje kiedy uda się jednemu czy drugiemu wyjechać do ligi zagranicznej.Okazuje się,że nie potrafią grać w piłkę,bo tam fizycznych nie ma,są techniczni.Ot cała filozofia.Na zachodzie kontuzje leczy się góra miesiąc.W Polsce 12 miesięcy to w zasadzie norma.Zerwanie więzadeł w Polsce od roku do 1.5.Na zachodzie ta sama kontuzja od 4 do 5 miesięcy.
2016-10-13 14:54:37

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”