Poniedziałek, 20 maja 2024 r.

Piłka nożna. Występy Kozłowskiego i Turskiego w kadrze

Data publikacji: 03 września 2020 r. 17:06
Ostatnia aktualizacja: 03 września 2020 r. 19:01

Dwóch zawodników Pogoni Szczecin wystąpiło w zremisowanym 1:1 towarzyskim meczu reprezentacji Polski juniorów przeciwko kadrze Niemiec.

W wyjściowej jedenastce znalazł się Kacper Kozłowski, który na boisku spędził 82 minuty. W 56. minucie na boisku pojawił się również napastnik Pogoni, Hubert Turski, który w serii rzutów karnych nie zdołał pokonać bramkarza Niemiec.

Obaj Portowcy mają za sobą ekstraklasowe debiuty i na co dzień trenują w drużynie prowadzonej przez trenera Kostę Runjaica. Z perspektywy ławki rezerwowych mecz obejrzał natomiast Mateusz Łęgowski, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do hiszpańskiej Valencii CF, a obecnie gra w drużynie trenera Pawła Ozgi w trzecioligowych rozgrywkach.

Całe spotkanie w biało-czerwonych barwach rozegrał również były zawodnik Pogoni Jakub Iskra. Osiemnastoletni obrońca od dwóch lat reprezentuje barwy włoskiego SPAL i ma już za sobą debiut w Serie A.

Kolejne spotkanie podopieczni selekcjonera Jacka Magiery rozegrają w poniedziałek (07.09, 17:00, Brzeg). Rywalem biało-czerwonych będą wówczas rówieśnicy z Czech. (par)