czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wypożyczeni portowcy maja problemy

Piłka nożna. Wypożyczeni portowcy maja problemy

Piłka nożna. Wypożyczeni portowcy maja problemy
Data publikacji: 2017-09-06 20:00
Ostatnia aktualizacja: 2017-09-06 23:04
Wywietleń: 1452 291188

Pogoń w obecnym sezonie wypożyczyła do klubów ekstraklasy aż pięciu piłkarzy, z których trzech to tegoroczni wicemistrzowie Polski juniorów. Nie można o wszystkich powiedzieć, że mają udany początek sezonu. Rywalizacja o miejsce nawet I-ligowej drużyny jest zacięta i często kończy się dla młodych portowców porażką.

Jak dotąd najlepiej wiedzie się najstarszemu z nich. Robert Obst został wypożyczony do Wigier Suwałki, od samego początku grywał w wyjściowym składzie, w pierwszych pięciu ligowych spotkaniach występował w pełnym wymiarze czasowym, ale jego zespół spisuje się bardzo słabo.

Wigry w sześciu meczach nie wygrały jeszcze ani razu, zajmują przedostatnie miejsce w tabeli, a byłoby ostatnie, gdyby nie minusowa kara dla Ruchu Chorzów. Obst grywa na pozycji defensywnego pomocnika, jak dotąd nie może się pochwalić żadnymi liczbami, jego dorobek po stronie goli i asyst jest na zerowym poziomie.

Kłopoty z przebiciem się do wyjściowego składu ma Seiya Kitano. W Pogoni Siedlce zagrał dotąd w czterech meczach, ale tylko raz jako zawodnik podstawowy. W pozostałych meczach wchodził do gry jako dubler i podobnie jak w przypadku Obsta jego licznik po stronie goli i asyst wciąż jest pusty.

Wciąż na debiut na boiskach I ligi czekają nasi tegoroczni wicemistrzowie Polski juniorów, ale o miejsce w składzie będzie im bardzo trudno. Gracjan Jaroch został wypożyczony do Miedzi Legnica, która jest liderem tabeli. Jaroch jak dotąd wystąpił tylko w jednej połowie meczu drużyny rezerw, grającej w trzeciej lidze. W meczu I-ligowym nie zagrał.

Zadebiutował za to w Miedzi jego rówieśnik wypożyczony z Jagiellonii Mystkowski, który w debiucie zdobył gola i na pewno ma obecnie wyższe notowania od Jarocha, który o miejsce w składzie będzie musiał mocno walczyć.

Trudno będzie wejść do składu Chrobrego Głogów Szymonowi Waleńskiemu. Chrobry Głogów, obok Miedzi, to jeden z kandydatów do awansu, w tabeli zajmuje trzecie miejsce, a trener Grzegorz Niciński raczej nie będzie eksperymentował ze składem.

Na swój debiut w Rakowie Częstochowa wciąż czeka Gracjan Kuśmierek. Raków spisuje się słabo, wygrał dotąd tylko jeden mecz, znajduje się w strefie spadkowej, może się okazać, że w zespole nastąpią zmiany i 19-latek ze Szczecina otrzyma swoją szansę. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Victor
Jak naocznie widac pilkarze wypozyczeni nie spelniaja lub nie zalaguja sie do skladow druzyn I ligowych. A Extra klaasa... Za wysokie profi... To co z naszej perspektywy wydaje sie dobre w konfronracji z rzeczywistoscia nagle jest po prostu mierne!!!
2017-09-06 21:23:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy