Piłka nożna. Wyjazdowa wygrana Białych w IV lidze

Data publikacji: 31 sierpnia 2024 r. 21:55
Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2024 r. 21:55
Biali grają tradycyjnie w białych koszulkach. Fot. Ariel SZYDŁOWSKI

W 5. kolejce piłkarskiej Keeza IV ligi szczecińska Iskierka Mirand tylko zremisowała na swym stadionie, a już trzecią porażkę poniósł policki Chemik.

Chemik przegrał na własnym boisku z Białymi Sądów 1:3. Już w 14. minucie bramkarza gospodarzy pokonał Mykola Markow. Policzanie szybko doprowadzili do remisu, a bramkę strzelił Daniel Kowalczyk. Jeszcze przed przerwą goście wygrywali po trafieniu Kacpra Sykuta, a w drugiej połowie wynik ustalił Dmytro Kopytow. Ciekawy mecz odbył się w Koszalinie, gdzie Gwardia zremisowała ze Spartą Gryfice 1:1. Na początku drugiej połowy koszalinianie prowadzili po golu Cezarego Zalewskiego, lecz na sześć minut przed końcem spotkania do wyrównania doprowadził Kostiantyn Karaman. Iskierka Mirand Szczecin tylko zremisowała u siebie z GKS-em Manowo 1:1. Po kwadransie gospodarze cieszyli się z bramki, a jej strzelcem był Miłosz Orpel. Jeszcze przed przerwą goście odpowiedzieli golem Łukasza Wiśniewskiego, a w drugiej połowie byli bliżsi zwycięstwa. Po trafieniu Michała Świercza Gavia Choszczno wygrała u siebie z rezerwami Błękitnych Stargard 1:0. W Wałczu miejscowy Orzeł wygrał z Olimpem Gościno 3:2, a wszystkie gole zdobył w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się: Wojciech Suślik, Jakub Kuzio i Konrad Trzmiel. Po zmianie stron Olimp strzelił dwie bramki, a ich autorami byli: Oliwier Kaim i Sebastian Dondaj. ©℗ (PR)