Piłka nożna. Wygrany sparing Pogoni w Belek

Data publikacji: 24 stycznia 2020 r. 18:43
Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2020 r. 18:54

Pogoń Szczecin – Sturm Graz 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Spiridonović 1:0 (27, rzut karny), 2:0 Siebenhandl (37, samobójcza), 2:1 Balaj (77, rzut karny)
Pogoń Szczecin: Dante Stipica (68. Dariusz Krzysztofek) – Jakub Bartkowski (70. Kryspin Szcześniak), Benedikt Zech (70. Filip Balcewicz), Igor Łasicki (46. Mariusz Malec), Hubert Matynia (70. Michał Kwiecień) – David Stec (46. Ricardo Nunes), Tomas Podstawski (70. Kacper Smoliński), Damian Dąbrowski (70. Andre Fomitschow), Srdan Spiridonović (70. Adam Frączczak), Sebastian Kowalczyk (46. Marcin Listkowski) – Michalis Manias (60. Soufian Benyamina).

Piłkarze Pogoni rozegrali trzeci sparing podczas zgrupowania w Turcji, w którym pokonali austriacki Sturm Graz. Tym samym bilans gier towarzyskich Pogoni w Belek to dwa zwycięstwa i remis.

W spotkaniu Pogoni ze Sturmem Graz trener Kosta Runjaic zdecydował się desygnować do gry skład oparty w dużej mierze na zawodnikach, którzy jesienią stanowili trzon zespołu. W drugiej połowie dokonał jednak 11 zmian i łącznie na boisku zaprezentowało się 22 piłkarzy, wśród których było 6 młodzieżowców.

W pierwszej połowie przeważali piłkarze Pogoni, którzy pokazali kilka ciekawych akcji. Pogoń objęła prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul na Łasickim i golu Spiridonovicia. Drugi gol wpadł w dość niecodziennych okolicznościach. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Matynia, a bramkarz Sturmu Siebenhandl interweniował tak niefortunnie, że wrzucił piłkę do własnej bramki.

W drugiej połowie na murawie systematycznie pojawiali się zmiennicy, a bliscy podwyższenia prowadzenia byli Dąbrowski i Listkowski. Gola zdobyli jednak Austriacy, którzy wykorzystali rzut karny.