czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wygrany premierowy sparing Pogoni

Piłka nożna. Wygrany premierowy sparing Pogoni

Piłka nożna. Wygrany premierowy sparing Pogoni
Data publikacji: 2018-01-10 16:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-10 21:47
Wywietleń: 1509 308929

Towarzyski mecz piłkarski. Pogoń Szczecin – Błękitni Stargard 3:0 (1:0) 1:0 Frączczak (4), 2:0 Râpă (47), 3:0 Delew (62).

Pogoń: Bursztyn (46, Budziłek) - Niepsuj (46, Râpă), Walukiewicz (46, Rudol), Fojut (46, Dwali), Nunes (46, Matynia) - Błanik (46, Delew), Murawski (46, Hołota), Piotrowski (46, Kort), Kowalczyk (46, Listkowski), Frączczak (46, Paprzycki; 71, Maćkowski) - Buksa (46, Benedyczak; 74, Żurawski).

Błękitni: Rzepecki (46, Ufnal) - Korczyński, Pustelnik (58, Banaszak), Liśkiewicz, Rogala (58, Kotus) - Fadecki (71, Antczak), Mosiejko, Burzyński (50, Magnuski), Skórecki (58, Wiśniewski), Gutowski (46, Więcek) - Włóka (46, Karmański).

Piłkarze Pogoni Szczecin w swoim pierwszym tegorocznym sparingu wygrali z II-ligowymi Błękitnymi Stargard dość pewnie. Przez większą część meczu dominowali, poczynali sobie bardzo swobodnie, mieli przewagę w środkowej formacji, lepiej panowali nad piłką, szczególnie w drugiej połowie imponowali lekkością i dynamiką w przeprowadzaniu ataku pozycyjnego.

Trener Runjaic skorzystał z 24 piłkarzy. Nie zagrało dwóch bramkarzy: Łukasz Załuska i Adrian Henger, oraz dwóch zawodników z pola: Kamil Drygas i Łukasz Zwoliński. Zadebiutowało trzech nowych graczy i szczególnie Dawid Błanik pokazał się z bardzo dobrej strony.

W pierwszej połowie dwa razy znalazł się w dobrych sytuacjach w polu karnym i asystował przy golu Adama Frączczaka. Pozytywne wrażenie pozostawił po sobie Adam Buksa. Co prawda gola nie zdobył, nie wypracował dobrych sytuacji, ale przy swoim wzroście pokazał dobrą koordynację, szybkość i jest duża nadzieja, że z czasem nabierze większej pewności siebie.

Po przerwie na boisku zaprezentował się Łukasz Budziłek. Nie był niepokojony przez rywala, musiał sobie radzić z rozpoczynaniem akcji z własnego pola karnego i kilka razy robił to zbyt niedokładnie. Wiele razy imponował jednak spokojem i opanowaniem, to na pewno bramkarz o określonej jakości.

Pogoń w każdej z dwóch połów zaprezentowała inna jedenastkę, gole zdobywali kluczowi w rundzie jesiennej piłkarze po podaniach młodzieżowców. O Błaniku już wspomnieliśmy, asystę przy drugim golu zaliczył 18-letni junior Jakub Paprzycki, a przy trzecim wyróżniający się i aktywny Marcin Listkowski.

Na ostatni kwadrans wszedł najmłodszy na boisku, zaledwie 17-letni Maciej Żurawski i zaimponował. Radził sobie pod presją, praktycznie nie notował strat, nie tracił głowy, pewnie wyprowadzał piłkę, panował nad nią i dobrze czuł boiskową przestrzeń.

To było dość zaskakujące, że w swoim premierowym występie w pierwszym zespole tak młody i niedoświadczony junior zaprezentował się tak dojrzale. Zobaczymy, jak sobie będzie radził w rywalizacji z mocniejszym rywalem podczas zgrupowania w Turcji.

Trener Runjaic wytypował dwie dość równorzędne jedenastki. Średnia wieku tej z pierwszej połowy wynosiła 24,09 z czterema młodzieżowcami, a ta z drugiej połowy miała średnią wieku 22,64 z trzema młodzieżowcami. ©℗ (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

podziw
Wspaniała foto relacja redakcyjna ;)
2018-01-10 21:21:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy