Piątek, 28 czerwca 2024 r.

Piłka nożna. Wygrana Polaków z Turcją okupiona kontuzjami

Data publikacji: 10 czerwca 2024 r. 23:12
Ostatnia aktualizacja: 10 czerwca 2024 r. 23:12

W ostatnim sprawdzianie przed Euro 2024 reprezentacja Polski wygrała na PGE Narodowym w Warszawie z Turcją 2:1. Kontuzje w tym sparingu odnieśli jednak dwaj podstawowi piłkarze reprezentacji Karol Świderski i Robert Lewandowski.

Polska - Turcja 2:1 (1:0); 1:0 Świderski (12), 1:1 Yilmaz (77), 2:1 Zalewski (90)

Polska: Wojciech Szczęsny - Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz (46' Bartosz Salamon), Jakub Kiwior - Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski (46' Sebastian Szymański), Bartosz Slisz (78' Damian Szymański), Piotr Zieliński (46' Jakub Moder), Nicola Zalewski - Karol Świderski (19' Krzysztof Piątek), Robert Lewandowski (32' Kacper Urbański).

Polacy nie prezentowali sia dobrze na początku meczu. Było dużo niedokładności w grze i strat, także na własnej połowie.  Dopiero po długim podaniu Bednarka Lewandowski odegrał do Świderskiego, a ten posłał piłkę do siatki. Celebrując zdobycie gola nabawił się jednak kontuzji i musiał zejść z boiska. Meczu z powodu kontuzji nie dokończył także Lewandowski.

Druga połowa była jeszcze bardziej nerwowa. Turcja miała przewagę i okazje bramkowe. Pierwszej i kolejnej nie wykorzystał Guler. Turcy mieli jednak coraz większą przewagę i często zamykali Polaków w polu karnym. Polacy mieli szansę dopiero po 22 minutach II połowy, kiedy to Urbański nie wykorzystał kontrataku. Tymczasem goście wykorzystali błąd Szymańskiego i Yilmaz zaskoczył Szczęsnego uderzeniem z szesnastu metrów. Polaków stać było na zryw w samej końcówce. Najpierw sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Piątek, ale chwilę później zwycięstwo zapewnił Polakom Zalewski. (woj)