Piłka nożna. Wygrana Pogoni w sparingu w Turcji

Data publikacji: 13 stycznia 2023 r. 15:25
Ostatnia aktualizacja: 14 stycznia 2023 r. 09:02
Piłka  nożna. Wygrana Pogoni w sparingu w Turcji

Występujący w PKO BP Ekstraklasie piłkarze Pogoni Szczecin, przygotowujący się do rundy wiosennej na zgrupowaniu w tureckim Belek, pokonali w pierwszym meczu sparingowym podczas obozu rumuńskiego ekstraklasowicza Petrolul Ploiesti.

Mecz kontrolny w Belek: Pogoń Szczecin – Petrolul Ploiesti 2:1 (0:1); 0:1 Felix Mathaus (15). 1:1 Sebastian Kowalczyk (68 karny), 2:1 Pontus Almqvist (72).

Pogoń (I połowa): 1. Dante Stipica – 32. Leonardo Koutris, 14. Kamil Drygas, 13. Kostas Triantafyllopoulos, 28. Linus Wahlqvist – 99. Mateusz Łęgowski, 8. Damian Dąbrowski, 22. Wahan Biczachczjan, 73. Adrian Przyborek, 11. Kamil Grosicki – 10. Luka Zahović.

Pogoń (II połowa): 1. Dante Stipica – 4. Leo Borges, 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 41. Paweł Stolarski – 7. Rafał Kurzawa, 20. Alex Gorgon, 27. Sebastian Kowalczyk, 15. Marcel Wędrychowski, 17. Mariusz Fornalczyk – 9. Pontus Almqvist.

Żółte kartki: Przyborek (42), Gorgon (82).

Rezerwowi: 1. Bartosz Klebaniuk, 74. Dawid Rezaeian, 71. Konrad Magnuszewski, 72. Yadegar Rostami, 54. Kacper Łukasiak, 19. Kacper Kostorz. Sztab szkoleniowy portowców nie mógł skorzystać w sparingu z usług Michała Kucharczyka, który zmaga się z drobnym urazem i obecnie trenuje indywidualnie.

Od początku meczu Pogoń prowadziła grę, a Petrolul szukał swoich szans głównie w kontratakach. Rumuni objęli prowadzenie po kwadransie gry i zamieszaniu po rzucie rożnym. W I połowie na bramkę Petrolulu bez powodzenia strzelali: Dąbrowski, Zahović, Biczachczjan, Grosicki i występujący na pozycji stopera Drygas.

Na drugą połowę wyszła niemal zupełnie inna jedenastka portowców i jedynie w bramce pozostał Stipica, a z każdą minutą rosła przewaga naszej drużyny. W 68. minucie Almqvist został sfaulowany przez bramkarza Petrolulu, a rzut karny wykorzystał Kowalczyk. Kilka minut później Almqvist precyzyjnym uderzeniem zapewnił Pogoni wygraną.