Piłka nożna. Wygrana młodzieżówki i juniorów

Data publikacji: 06 września 2019 r. 18:38
Ostatnia aktualizacja: 06 września 2019 r. 18:45

Młodzieżowa reprezentacja Polski prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała w meczu 1. kolejki grupy piątej eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy z Łotwą 1:0 (1:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Klimala (27).

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział jedyny piłkarz Pogoni powołany do dwóch młodzieżowych reprezentacji (Michniewicza U 21 i Magiery U 20) Marcin Listkowski. Pełne 90 minut rozegrał natomiast były obrońca szczecińskiego klubu Sebastian Walukiewicz.

Gra polskiego zespołu wyglądała fatalnie. Tradycyjnie już zespoły prowadzone przez trenera Czesława Michniewicza nie potrafią odnaleźć się w ataku pozycyjnym, nie umieją kreować gry, przeważają długie podania, które w meczu z Łotwą były przeważnie niecelne.

Reprezentacja Polski U-19 (rocznik 2001), prowadzona przez Bartłomieja Zalewskiego, wygrała 2:0 (1:0) w wyjazdowym towarzyskim meczu z reprezentacją Armenii. Cały mecz rozegrał bramkarz Pogoni Szczecin Jędrzej Grobelny, natomiast na ostatnie 30 minut wszedł na boisko jego kolega klubowy Marcel Wędrychowski. (par)