Środa, 08 maja 2024 r.

Piłka nożna. Wygrana juniorów Pogoni, wygrany baraż FASE

Data publikacji: 23 listopada 2019 r. 13:33
Ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2019 r. 08:00

Juniorzy Pogoni Szczecin zwycięstwem 3:2 (1:2) nad Arką Gdynia zakończyli rundę jesienną rozgrywek o mistrzostwo Centralnej Ligi Juniorów. Tym samym zakończyli jesienne zmagania ze średnią 2 zdobytych punktów na jeden mecz i zachowali szanse na medalową lokatę wiosną przyszłego roku.

Mecz z Arką ułożył się bardzo niekorzystnie. Goście w ciągu 5 minut objęli szybkie prowadzenie 2:0 i po 20 minutach znajdowali się w bardzo komfortowej sytuacji. Miejscowi w ostatniej minucie pierwszej polowy zdobyli kontaktowego gola po strzale Potocznego. To był piąty gol naszego środkowego obrońcy w rundzie jesiennej.

Szczecinianie poczuli, że mecz jest do wygrania i od początku drugiej połowy ruszyli do natarcia. Wyrównał Zaborski, dla którego była to siódma bramka w rundzie jesiennej. Nasz skrzydłowy okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem w zespole, a przychodził latem tego roku do Pogoni jako piłkarz rzadko trafiający do bramki rywala.

Wynik meczu ustalił Rezaeian. To jego drugi gol w sezonie, który był potwierdzeniem rosnącej formy zawodnika w drugiej części sezonu. Pogoń w pięciu ostatnich meczach odniosła cztery zwycięstwa i jeden raz zremisowała. W tabeli znajduje się za plecami tylko trzech drużyn: Zagłębia, Legii i Górnika.

***

Juniorzy młodsi FASE Szczecin pokonali na wyjeździe w pierwszym barażowym meczu o awans do makroregionalnej ligi juniorów młodszych drużynę Jaguara Gdańsk 1:0 (0:0). Jedynego gola w bardzo efektowny sposób zdobył jeden z ważniejszych piłkarzy w drużynie Kryspin Leśniak, który zaskoczył bramkarza drużyny przeciwnej strzałem głową z 13 metrów w okienko bramki drużyny przeciwnej.

Rewanż odbędzie się w najbliższy wtorek. Trenerem zespołu jest były zasłużony piłkarz Pogoni Szczecin Robert Dymkowski, który od niedawna jest trenerem w FASE i jest bliski swojego pierwszego szkoleniowego sukcesu w tym klubie. (par)