Środa 12 maja 2021r. 

Piłka nożna. Wraca sport juniorski

Data publikacji: 2021-04-21 19:41
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-21 19:41
Piłka nożna. Wraca sport juniorski
Fot. Ryszard PAKIESER  

Decyzją Rady Ministrów od 19 kwietnia znów dozwolone jest amatorskie uprawianie sportu na świeżym powietrzu. To w praktyce oznacza wznowienie rozgrywek juniorskich, które zostały zawieszone pod koniec marca.

Ostatnia rozegrana kolejka Centralnej Ligi Juniorów odbyła się w weekend 20-21 marca. Młodzi portowcy pokonali wówczas Górnika Zabrze i znaleźli się na trzecim miejscu w tabeli. Kiedy do końca sezonu pozostawało 10 kolejek, rozgrywki zostały wstrzymane. Przepadły cztery kolejne weekendy. Polski Związek Piłki Nożnej, we współpracy ze związkami regionalnymi, pracuje nad wyznaczeniem nowych terminów spotkań. Zadanie nie jest łatwe, bo terminarz jest dość napięty. Sukcesywnie mają jednak pojawiać się kolejne daty.

Na ten moment sytuacja wygląda tak, że młodzi szczecinianie w niedzielę – zgodnie z początkowym harmonogramem – zmierzą się z Gwarkiem Zabrze. Zaległe mecze mają być odrabiane później. Podobnie wygląda sytuacja w Centralnej Lidze Juniorów U-17, w której również rywalizuje Pogoń Szczecin. Tam także przepadły cztery weekendy, które trzeba będzie odrobić.

Zachodniopomorski Związek poinformował już, jak rozwiązana zostanie kwestia regionalnego Pucharu Polski. Wszystkie mecze piątej rundy zaplanowano na 28 kwietnia – czyli na środę. Jednocześnie związek podał, że toczą się obecnie rozmowy z PZPN-em w sprawie wydłużenia sezonu. Pierwotnie miał on się kończyć w lipcu, ale z uwagi na duże przetasowania w terminarzu, może się to zmienić.

Jakub Żelepień

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ