czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wojewoda chce współpracować z kibicami

Piłka nożna. Wojewoda chce współpracować z kibicami

Piłka nożna. Wojewoda chce współpracować z kibicami
Data publikacji: 2016-05-06 16:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-06 16:07
Wywietleń: 1199 132562

Wojewoda wstrzymał się z decyzją o zamknięciu wydzielonych sektorów 10-14 na stadionie im. Floriana Krygiera na czas środowego meczu Pogoni z Cracovią (11 maja 2016), choć chciał i miał prawo tak uczynić w wyniku działań kibiców podczas meczu z Lechem Poznań.

- Mimo negatywnej oceny stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na ostatnim meczu, który rozgrywany był 23 kwietnia między Pogonią a Lechem Poznań, postanowiłem przychylić się do próśb klubu i przedstawicieli kibiców i pozwolić na rozegranie meczu przy pełnych sektorach – mówi wojewoda Piotr Jania – Mam nadzieję, że kibice docenią ten gest, dotrzymają danego słowa i sami zadbają o to, by mecz był rozegrany w zgodzie z panującymi zasadami bezpieczeństwa i przepisami. To wielka odpowiedzialność – podkreśla wojewoda.

Organizacja poprzedniego meczu, rozegranego 23 kwietnia, oceniona została negatywnie przez Komendanta Wojewódzkiego Policji. Podczas meczu odpalano środki pirotechniczne (łącznie ok. 40), użyto sektorówki, pod osłoną której kibice odpalający race zakładali ubiory maskujące ich wizerunek.

Policja negatywnie oceniła także organizatora meczu, czyli KS „Pogoń” Szczecin z powodu niedopełnienia obowiązków wynikających z przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, m.in. niedostatecznego przeglądanie zawartości bagaży i odzieży osób wchodzących na stadion oraz braku zapewnienia warunków umożliwiających identyfikację wizerunku osób odpalających środki pirotechniczne.

Do podobnych zaniedbań doszło podczas meczu, który został rozegrany 28 lutego.

- Jeśli kibice dotrzymają słowa i nie będą na kolejnych meczach rundy wiosennej naruszać przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, jestem skłonny przed kolejnym sezonem szukać takich rozwiązań, które zapewnią oprawę meczu zgodną z oczekiwaniami kibiców, a jednocześnie nie naruszającą przepisów prawa i zasad bezpieczeństwa – mówi wojewoda Piotr Jania – Będę rozmawiał ze strażą pożarną o możliwości wydzielenia na trybunach specjalnego miejsca, gdzie środki pirotechniczne mogłyby zostać użyte w sposób bezpieczny.

Decyzja wojewody w tej sprawie zapadnie po spotkaniach z policją, strażą pożarną, organizatorami meczy (klubem sportowym „Pogoń” Szczecin) oraz przedstawicielami kibiców, które odbędą się przed rozpoczęciem kolejnego sezonu piłkarskiego. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy