Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Włoskie media o zainteresowaniu Janukiewiczem

Data publikacji: 2017-01-09 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2017-01-09 10:55
Piłka nożna. Włoskie media o zainteresowaniu Janukiewiczem
 

33-letni Radosław Janukiewicz znajduje się w kręgu zainteresowań klubu z włoskiej Serie A Palermo. Informacja jest niewiarygodna i mało prawdopodobna, ale podał ją włoski serwis „ilovepalermocalcio.com", który powołał się z kolei na źródło w znanym włoskim dzienniku „Corriere Dello Sport".

Włosi podobno są zainteresowani pozyskaniem bramkarza Pogoni podczas zimowego okienka transferowego. Jest to zaskakująca informacja o tyle, że Janukiewiczowi latem kończy się kontrakt, a piłkarz od 1,5 roku ma problemy z regularną grą.

Latem 2015 roku został odsunięty od kadry pierwszego zespołu. Miał w kraju dość dobrą opinię, ale jednak natrafił na spory problem ze znalezieniem klubu. Niemal w końcówce okienka transferowego latem 2015 został wypożyczony do Górnika Zabrze.

W całym sezonie zagrał 12 meczów, wrócił z wypożyczenia, ale w Pogoni nie otrzymał już szansy rywalizacji z pozostałymi bramkarzami. Był odsunięty do zespołu rezerw, ale w trzeciej lidze też nie grał.

Transfer wiekowego piłkarza z polskiej ekstraklasy do włoskiej Serie A i to w sytuacji, gdy zawodnik praktycznie nie gra jest trudny do uwierzenia, jednak zdarzały się już podobne przypadki.

W ubiegłym roku zawodnik z polskiej I ligi, Donald Djousse trafił do zespołu z najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii i choć furory w swoim zespole nie robi, to znajduje się w zespole, gra sporadycznie i nawet strzela gole. Ostatnio wbił jednego drużynie FC Porto.

Póki co, do Pogoni nie wpłynęła żadna oferta na pozyskanie Janukiewicza. Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni zaprzecza też, jakoby Pogoń miała negocjować wypożyczenie z Legii Warszawa Jakuba Czerwińskiego - swojego byłego piłkarza, który pół roku temu został sprzedany do drużyny mistrza Polski za pół miliona euro. (par)

Fot. R. Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA