niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wisła z Pogonią bez Wdowczyka i Małeckiego

Piłka nożna. Wisła z Pogonią bez Wdowczyka i Małeckiego

Piłka nożna. Wisła z Pogonią bez Wdowczyka i Małeckiego
Data publikacji: 2016-11-10 12:56
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-10 23:19
Wywietleń: 245 169243

Dariusz Wdowczyk nie poprowadzi drużyny Wisły Kraków w najbliższym meczu Pogoni Szczecin z tym klubem. 54-letni szkoleniowiec rozwiązał kontrakt z winy klubu, który zalega z wypłatą wynagrodzeń.

To pokłosie ogromnego zadłużenia krakowskiego klubu, z powodu którego nie przejął go Grzegorz Smolny, kiedy był głównym kandydatem do objęcia władzy w Wiśle po Jakubie Meresińskim. Nie zdecydował się na ten krok, bo jak twierdził zadłużenie jest tak duże, że niemożliwe jest w tej sytuacji normalne funkcjonowanie klubu.

Wdowczyk chciał odejść z Wisły już wcześniej. Klub robił różne oszczędności i zwolnił asystentów: Marcina Broniszewskiego i Pawła Primela. Na dłuższą metę to jednak nie pomogło. Z powodu ogromnego zadłużenia Wisła może mieć kłopot z uzyskaniem licencji na następny sezon. W związku z tym bez względu na jej sytuację w tabeli, jest najpoważniejszym kandydatem do spadku z ekstraklasy.

Mecz Pogoni z Wisłą w przyszłym tygodniu rozpocznie rewanżową rundę spotkań. Kibice ostrzyli sobie apetyty na to spotkanie z kilku powodów. Jednym z magnesów przyciągających na stadion miała mieć osoba Dariusza Wdowczyka wciąż cieszącego się w Szczecinie dużym uznaniem.

Kolejną osobą, która miała spowodować większe zainteresowanie spotkaniem miał być Patryk Małecki, który mimo słabej postawy w ciągu dwóch lat pobytu w szczecińskim klubie, zdołał zjednać sobie dużą grupę kibiców. Małecki nie zagra z Pogonią z powodu czterech żółtych kartek, co na pewno osłabi naszego przeciwnika, ale jednocześnie odbierze dodatkowy smaczek sportowej rywalizacji.

Mecz Pogoni z Wisłą rozegrany zostanie 19 listopada o godzinie 18. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

trener
a może jeszcze redaktor wyjaśniłby wszystkim skąd Grzegorz Smolny dysponuje takimi pieniedzmi,ż e stać by go było na kupienie Wisły.Redaktor powinien wiedzieć z racji bliskich stosunków z panem Smolnym vel Nikodem Dyzma
2016-11-10 22:26:07
guciu
Szkoda że tak uznana firma drużyna pilarska jak Wisła Kraków jeden z najstarszych polskich istniejących klubów piłkarskich ma problemy, żeby nie spotkało to Pogoni Szczecin.
2016-11-10 13:43:51

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy