sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Wielki finał Mini Mundialu

Piłka nożna. Wielki finał Mini Mundialu

Piłka nożna. Wielki finał Mini Mundialu
Data publikacji: 2018-06-15 00:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-06-15 00:04
Wywietleń: 1192 333143

40 szkolnych drużyn zagra w finale dziewiątej edycji Mini Mundialu 2018. Rozgrywki rozpoczną się w piątek o godz 9 na stadionie Pogoni Szczecin.

Prawie miesiąc dzieci z: Morynia, Wolina, Widuchowej, Dobrej, Kołbaskowa, Nowego Warpna, Nowogardu, Międzyzdrojów, Kalisza Pomorskiego, Drawska Pomorskiego i Gryfina, walczyły w gminnych eliminacjach o udział w finale. Turniej rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: klas III-IV i V-VI szkół podstawowych. Do finału awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej kategorii oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z tzw. dziką kartą. W finale zagrają też dzieci z niemieckiego FC Schwedt.

Tegoroczny Mini Mundial jest rekordowy. Bierze w nim udział 12 gmin i prawie 1500 dzieci. Finał również będzie miał nową formułę. Współorganizatorem Mini Mundialu jest w tym roku po raz pierwszy Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, a impreza została włączona w program trwających w Szczecinie Światowych Dni Morza. Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się na scenie na Łasztowni, a nie jak dotychczas na stadionie. 

- Chcemy w ten sposób jeszcze wyraźniej uhonorować naszych zwycięzców - mówi Grzegorz Matlak, pomysłodawca i organizator turnieju. 

Najlepsze drużyny dzięki współpracy z Zachodniopomorskim Związkiem Piłki Nożnej pojadą jesienią na mecze polskiej kadry w Lidze Narodów.

(TCh)

Na zdjęciu: Mini Mundialem fascynują się także dziewczynki.

Fot. Tomasz CHACIŃSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie