Piłka nożna. Wewnętrzny sparing Pogoni bez kadrowiczów

Data publikacji: 18 listopada 2023 r. 22:22
Ostatnia aktualizacja: 18 listopada 2023 r. 23:22

Podczas reprezentacyjnej przerwy piłkarze występującej w PKO BP Ekstraklasie Pogoni Szczecin ubiegły tydzień zakończyli czwartkową grą kontrolną (dwie połowy po pół godziny), po której otrzymali 3-dniowe urlopy.

W meczu nie wzięli udziału piłkarze przebywający na zgrupowaniach swoich reprezentacji narodowych: Kamil Grosicki, Luka Zahovič, Linus Wahlqvist, Wahan Biczachczjan i Mariusz Fornalczyk, a także Paweł Stolarski, Adrian Przyborek, Marcel Wędrychowski i Danijel Lončar, a po raz pierwszy po długiej przerwie spowodowanej kontują zagrał Hubert Turski. Składy uzupełniła młodzież z Akademii Pogoni i III-ligowcy.

Granatowo-Bordowi - Lawendowi 1:5 (1:3); 1:0 Bąk (4), 1:1 Kroczek (21), 1:2 Korczakowski (22), 1:3 Ulvestad (25), 1:4 Koutris (46), 1:5 Koulouris (48).

Granatowo-Bordowi: Klebaniuk - Wawrzynowicz, Lisowski, Malec, Borges - Gamboa, Rostami, Smoliński, Jakubczyk, Bąk (55 Starzycki) - Paryzek (55 Turski)

Lawendowi: Cojocaru - Hyl, Zech, Urbaniak (55 Góral), Koútris - Kurzawa, Ulvestad, Kaczorek (55 Broniewski), Kroczek, Korczakowski - Kouloúris

Grosicki zanotował 92. występ z orzełkiem na piersi, gdyż pojawił się na boisku w 73. minucie meczu eliminacji mistrzostw Europy pomiędzy Polską i Czechami, zakończonym remisem 1:1. Biczachczjan spędził na boisku 72 minuty w zremisowanym przez Ormian 1:1 spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy z Walią. Wahlqvist przebywał na boisku przez 60 minut gdy Szwedzi ulegli na wyjeździe Azerbejdżanowi 0:3. Zahovič na ławce rezerwowych spędził mecz eliminacji mistrzostw Europy w Kopenhadze pomiędzy Danią i Słowenią, zakończony zwycięstwem gospodarzy 2:1. Fornalczyk rozegrał 79 minut w meczu Elite League reprezentacji Polski do lat 20 z drużyną Czech, a Biało-Czerwoni wygrali w czeskich Pardubicach z gospodarzami 1:0.

Najbliższy ligowy mecz Pogoń rozegra w sobotę 25 listopada o godz. 17.30 podejmując na Twardowskiego Stal Mielec, a później w piątek 1 grudnia o godz. 20.30 zagra w Zabrzu z Górnikiem, a będzie to początek dwumeczu z zabrzanami, gdyż we wtorek 5 grudnia o godz. 18 podejmie Górnika w Szczecinie w 1/8 finału Pucharu Polski. (mij)