poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Walukiewicz coraz bliżej wyjściowego składu

Piłka nożna. Walukiewicz coraz bliżej wyjściowego składu

Piłka nożna. Walukiewicz coraz bliżej wyjściowego składu
Data publikacji: 2017-08-17 16:57
Wywietleń: 942 288645

17-letni Sebastian Walukiewicz coraz mocniej naciska na starszych kolegów z defensywy. Trener Maciej Skorża brał poważnie pod uwagę piłkarza przy wyborze do meczowej osiemnastki na spotkanie z Arką Gdynia. Tylko nagłe rodzinne okoliczności spowodowały, że kapitana reprezentacji Polski juniorów młodszych zabraknie choćby na ławce rezerwowych meczu w Gdyni.

Walukiewicz miał już zagrać w wyjściowym składzie meczu z Piastem w Gliwicach. Wtedy szkoleniowiec portowców nie miał jeszcze do dyspozycji Laszy Dwaliego, a słabo w inauguracyjnym spotkaniu spisał się Sebastian Rudol. Walukiewicz przez cały tydzień mikrocyklu treningowego ustawiany był podczas treningów taktycznych w wyjściowym składzie.

Wystąpiłby od pierwszej minuty, gdyby nie nagła absencja Jarosława Fojuta. Doświadczony defensor nie mógł wystąpić w meczu z Piastem z powodów osobistych, a trener Skorża zdecydował, ze wystawianie od pierwszej minuty pary stoperów: Rapa i Walukiewicz, to byłoby rozwiązanie nazbyt ryzykowne.

Ostatecznie Fojuta zastąpił Rudol i spisał się znakomicie zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry.

- Rapa jest typem piłkarza, który na boisku mało mówi – oceniał tamta sytuację M. Skorża. - Nie mogłem zaryzykować ustawienia z obcokrajowcem i absolutnym debiutantem.

Warto tez wiedzieć, że Walukiewicz nie ma praktycznie żadnego doświadczenia w grze z dorosłymi piłkarzami. Będąc piłkarzem Legii zagrał zaledwie jedno spotkanie w III-ligowych rezerwach, dlatego ryzyko zbyt szybkiego debiutu jest dość spore.

Zawodnik jednak z tygodnia na tydzień prezentuje się podczas treningów coraz lepiej, imponuje spokojem, pewnością w interwencjach, odważnym wyprowadzaniem piłki, jego notowania błyskawicznie rosną i nie jest wykluczone, że piłkarz jeszcze podczas rundy jesiennej zadebiutuje w ekstraklasie.Ten moment nadchodzi bardzo szybko.

Jeżeli tak się stanie, to może już na długo nie opuścić miejsca na środku defensywy. Póki co zawodnik ma za sobą debiut w III-ligowych rezerwach Pogoni. Zagrał na pozycji lewego stopera, musiał się zatem przestawić, ale zdaniem trenera Pawła Sikory wypadł obiecująco.

- W jego debiucie nie było jakichś momentów, które mogłyby wpłynąć na negatywną ocenę – powiedział Paweł Sikora, trener drużyny rezerw. - Na pewno potwierdził ogromne możliwości, spisywał się poprawnie, bez zarzutu, nie popełniał błędów. ©℗ (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy