Piłka nożna. W Klasie Okręgowej Stal pokonała lidera

Data publikacji: 27 maja 2023 r. 20:01
Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2023 r. 22:01
Radość stalowców po pokonaniu lidera z Chojny. Fot. Stal Szczecin/Facebook

W sobotę w meczu na szczycie Grupy 2 piłkarskiej Klasy Okręgowej Stal Szczecin pokonała liderującą Odrę Chojna 5:2 i utrzymała drugą pozycję w tabeli, która daje prawo gry w barażach o awans do IV ligi.

STAL Szczecin - ODRA Chojna 5:2 (1:1); 0:1 Nagaj (10), 1:1 Wróblewski (19), 2:1 Kudyba (46), 3:1 Aniołkowski (55), 4:1 Aniołkowski (67), 4:2 Stasiak (69), 5:2 Aniołkowski (75).

Jako pierwsi gola po rzucie rożnym zdobyli goście, a autorem był Mateusz Nagaj. W 19. minucie Patryk Wróblewski wykorzystał nieporozumienie pomiędzy obrońcą, a bramkarzem Odry i doprowadził do wyrównania. W 46. minucie Marcel Kudyba precyzyjnym strzałem z dystansu wyprowadził Stal na prowadzenie. W 55. minucie Wróblewski podał piłkę wzdłuż bramki przeciwnika, a Paweł Aniołkowski uprzedził bramkarza gości i strzałem zewnętrzną częścią stopy, podwyższył wynik na 3:1. W 67. minucie drugą bramkę po rzucie rożnym strzelił Aniołkowski. Dwie minuty później goście złapali kontakt, po trafieniu Radosława Stasiaka. W 75. minucie Aniołkowski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem z Chojny i skompletował hat-tricka, ustalając końcowy wynik.

- Mecz z liderem wywołał u nas spore emocje, a początek spotkania trochę związał nam nogi, ale szybko stracona bramka podziałała na nas mobilizująco - powiedział po meczu Andrzej Tychowski, trener Stali Szczecin. - Zaczęliśmy realizować nasz plan na mecz i szukaliśmy gry za plecami obrońców przeciwnika, dzięki czemu stworzyliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych. Zespół pokazał charakter, a społeczność Stali udowodniła, że możemy być razem w tych ważnych dla klubu momentach.

W pozostałych spotkaniach Kasta Majowe przegrała u siebie z Mierzynianką Mierzyn 0:6, a bramki dla gości zdobyli Michał Jęśko (hat-trick), Jakub Cymanowski (2) i Jakub Rajzer. Jeziorak Załom rozgromił u siebie Ehrle Dobra 8:2, a gole dla gospodarzy zdobyli: Jacek Chodorowski (2), Miłosz Magdziak (2), Adrian Chodorowski, Szymon Bednarek, Kacper Zimowski i Sebastian Szych. ©℗ (PR)