Piłka nożna. W Klasie Okręgowej górą szczecinianie

Data publikacji: 10 września 2022 r. 23:41
Ostatnia aktualizacja: 10 września 2022 r. 23:41
Piłkarze Arkonii (w czerwonych strojach) nie mogą grać na własnym stadionie, ale nie przeszkadza im to wygrywać... Fot. Ryszard PAKIESER

W piłkarskiej Klasie Okręgowej szczecińskie zespoły występują w Grupie 2, a w 6. kolejce trzy kluby z grodu Gryfa triumfowały, a Jeziorak Załom przełożył mecz ze Światem Drzewa KP Przecław na listopad.

Szczecińska Arkonia, która już od dawna nie może grać w Lasku Arkońskim i męczy się na sztucznej trawie przy Witkiewicza, pokonała Rurzycę Nawodna 2:0, a obie bramki zdobył po przerwie Adrian Gościło. Ogniwo - Stal Szczecin rozgromiła w Babinku tamtejsze Ogniwo 4:0, a wszystkie bramki strzelił Jakub Wośkowiak, po dwie w każdej połowie. Kasta Majowe, choć do przerwy remisowała 1:1, pokonała u siebie Orła Grzędzice 3:1, a bramki zdobyli: Damian Kacperski, Damian Krawczyk oraz Szymon Furmanek. Kibicówe cieszą więc kolejne 3 punkty oraz powrót do pierwszego zespołu Mateusza Szamaitata. ©℗ (mij)