czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. W Kielcach Pogoń nie wygrywa

Piłka nożna. W Kielcach Pogoń nie wygrywa

Piłka nożna. W Kielcach Pogoń nie wygrywa
Data publikacji: 2016-11-24 10:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-24 18:43
Wywietleń: 782 175879

Pogoń zagra w sobotę w Kielcach z miejscową Koroną o podtrzymanie passy meczów bez porażki. Jeżeli portowcy nie przegrają, to oznaczać to będzie serię 10 spotkań bez przegranej. 

- Chcemy oczywiście ten mecz wygrać, ale na pewno nie lekceważymy rywala - powiedział w czwartek trener Kazimierz Moskal. - Pamiętamy o naszym meczu rozgrywanym w lipcu. Wtedy sytuacja była inna. Zarówno my, jak i Korona rozpoczęliśmy sezon od falstartu, obecnie obie drużyny mają dobrą passę.

Pogoń wystąpi w Kielcach w roli faworyta. Korona mimo ostatnio dobrych wyników wciąż jest stawiana w szeregu drużyn zagrożonych spadkiem, natomiast Pogoni absolutnie nie wymienia się w gronie ekip, które grać będą wiosną w grupie spadkowej.

- Z Wisłą zagraliśmy dobrze, pokazaliśmy się całej Polsce, ale nie jest to szczyt naszych możliwości - kontynuuje K. Moskal. - Zawsze można coś poprawić, od wtorku pracujemy nad dobrym przygotowaniem do sobotniego meczu, ale też nad eliminowaniem mankamentów, które w miniona sobotę też były. Nigdy nie będzie sytuacji, kiedy trener będzie w stu procentach zadowolony.

Pogoń zagra w Kielcach w roli faworyta, ale trzeba pamiętać, że jest tak za każdym razem odkąd szczecinianie wrócili do ekstraklasy i nigdy jeszcze od tamtej pory w Kielcach nie wygrali.

- Korona zagra bez kompleksów - ocenia szczeciński szkoleniowiec. - Przekonała się o tym Legia, która co prawda wygrała, ale przegrywała już 0:2. W Kielcach jest nowy trener, dzięki czemu zespół jest bardziej zmobilizowany. To będzie trudny mecz, ale cieszymy się, że wystąpimy w najsilniejszym składzie.

Szkoleniowiec na konferencji prasowej odniósł się również do gry w ostatnim czasie dwóch skrzydłowych: Spasa Delewa i Adama Gyurcso.

- Obaj mają podpisane kontrakty i jesteśmy raczej o nich spokojni - powiedział K. Moskal. - Mamy świadomość, że po ostatnich meczach może pojawić się zainteresowanie ze strony innych klubów. Każdy piłkarz jest na sprzedaż, pozostaje tylko kwestia ceny. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

bielik
Taki tytuł to zła prognoza. Nie mówi się, ani nie pisze w taki sposób- "Pogoń w Kielcach nie wygrywa", bo wówczas sami zaklinamy rzeczywistość. Należy powiedzieć lub napisać - "do tej pory Pogoń w Kielcach nie wygrała". Tylko takim stwierdzeniem 'otwieramy furtkę" na pozytywną przyszłość.
2016-11-24 18:28:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy