Piłka nożna. W III lidze Flota jak burza!

Data publikacji: 17 sierpnia 2024 r. 19:29
Ostatnia aktualizacja: 17 sierpnia 2024 r. 19:32
Radość piłkarzy z wyspy Uznam po zwycięstwie w Świeciu. Fot. MKS Flota/Facebook

W piłkarskiej III lidze jak burza idzie Flota Świnoujście, która w poprzednim sezonie broniła się przed spadkiem, a teraz po trzech kolejkach z kompletem zwycięstw jest samodzielnym liderem tabeli. Ostre strzelanie zakończone hokejowym wynikiem było zaś w zachodniopomorskich derbach na Stadionie Leśnym w Niechorzu, gdzie rezerwy szczecińskiej Pogoni pokonały beniaminka z Rewala.

WDA Świecie - FLOTA Świnoujście 0:1 (0:0); 0:1 Sebastian Murawski (61).

Po wyrównanym meczu podopieczni trenera Grzegorza Skwary odnieśli zasłużone zwycięstwo, a jedyny gol padł po rzucie rożnym, gdy po podaniu Michała Kwietnia, pozyskany latem z Kotwicy Kołobrzeg Sebastian Murawski założył tzw. siatkę bramkarzowi rywali na wagę kompletu punktów. Klasycznych setek więcej nie było, ale dobre okazje mieli jeszcze Roman Dziuba i Patryk Harkot, a gospodarze też kilkakrotnie zagrozili bramce lidera.

WYBRZEŻE REWALSKIE Rewal - POGOŃ II Szczecin 2:5 (0:1); 0:1 Adam Frączczak (34), 0:2 Antoni Klukowski (53), 1:2 Adam Ładziak (55), 1:3 Mateusz Bąk (67), 2:3 Cyprian Włodarczyk (69), 2:4 Stanisław Wawrzynowicz (80), 2:5 Maksymilian Bogusławski (86).

Beniaminek znad morza dwukrotnie zdobywał kontaktową bramkę w pojedynku z rezerwami ekstraklasowych portowców, a jednego z goli dla gospodarzy strzelił dopiero co wypożyczony z II-ligowego Świtu Szczecin Adam Ładziak. W ostatnich dziesięciu minutach piłkarze szczecińskiego zespołu pozbawili jednak złudzeń ekipę Wybrzeża Rewalskiego...

POGOŃ Nowe Skalmierzyce - BŁĘKITNI Stargard 0:4 (0:2); 0:1 Michał Marczak(2), 0:2 Michał Marczak(44), 0:3 Mateusz Piotrowski (61), 0:4 Dominik Pawłowski (74).

Błękitni zrehabilitowali się za porażkę sprzed tygodnia na własnym stadionie i rozgromili na wyjeździe Pogoń, a o wyniku meczu już do przerwy przesądził Michał Marczak. ©℗ (mij)