Niedziela, 08 września 2024 r.

Piłka nożna. Vineta na szóstkę w III lidze

Data publikacji: 07 września 2024 r. 22:48
Ostatnia aktualizacja: 07 września 2024 r. 23:13

W piłkarskiej III lidze Flota Świnouj.cie odniosła zasłużone zwycięstwo i samodzielnie prowadzi w tabeli, a furorę tym razem zrobiła... Vineta Wolin.

VINETA Wolin - GEDANIA Gdańsk 6:0 (1:0); 1:0 Oliwer Smuniewski (41), 2:0 Dmytro Jefimenko (51), 3:0 Kryspin Leśniak (52), 4:0 Wiktor Sawicki (79), 5:0 Krzysztof Bąk (85 samobójcza), 6:0 Wiktor Sawicki (90+3).

Vineta sprawiła swym kibicom miłą niespodziankę, wynik tuż przed przerwą otworzył Smuniewski, losy spotkania wkrótce po zmianie stron przesądzili Jefimenko i Leśniak, a dzieła zniszczenia w końcówce dokonał Sawicki.

GRYF Słupsk - FLOTA Świnoujście 0:1 (0:0); 0:1 Ogórek (49).

Decydującą bramkę wyspiarze strzelili z rzutu wolnego, a gospodarze najbliżej gola byli po trafieniu w poprzeczkę.

WYBRZEŻE REWALSKIE Rewal - POGOŃ Nowe Skalmierzyce 1:3 (0:2); 0:1 Patryk Palat (25), 0:2 Sebastian Kamiński (42), 0:3 Daniel Kaczmarek (81); 1:3 Dominik Siwiński (85).

W meczu rozegranym w Niechorzu gospodarze wyraźnie ulegli Pogoni, strzelając honorową bramkę dopiero w końcówce.

SOKÓŁ Kleczew - POGOŃ II Szczecin 2:0 (1:0); 1:0 Adrian Kwiatkowski (43), 2:0 Mateusz Sopoćko (53).

Rezerwy portowców, choć podczas reprezentacyjnej przerwy miały możliwość ekstraklasowych wzmocnień, przegrały w Kleczewie, a pierwszego gola strzelił były pomocnik Błękitnych Stargard Kwiatkowski, a wynik ustalił mający ekstraklasowe epizody w Lechii Gdańsk i Warcie Poznań Sopoćko. (mij)