środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Tylko Delev nie trenował

Piłka nożna. Tylko Delev nie trenował

Piłka nożna. Tylko Delev nie trenował
Data publikacji: 2017-07-20 19:39
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-20 19:40
Wywietleń: 472 276914

Podczas czwartkowego treningu piłkarzy Pogoni – ostatnim przed wyjazdem na mecz ligowy do Gliwic – nie uczestniczył tylko Spas Delev. Po raz pierwszy w tym tygodniu w zajęciach wzięli udział kontuzjowani wcześniej: David Niespuj i Marcin Listkowski i zanosi się na to, że obaj mają dużą szanse na grę w wyjściowym składzie.

Po raz pierwszy w zajęciach uczestniczył też nowy piłkarz Pogoni Dariusz Formella. Jest duże prawdopodobieństwo, że niespełna 22-letni skrzydłowy znajdzie się w kadrze meczowej na spotkanie z Piastem, ale raczej w roli rezerwowego. Mówił też o tym trener Maciej Skorża.

- Znam Darka bardzo dobrze – powiedział szczeciński szkoleniowiec. - Pamiętam, ze w sezonie, w którym zdobywaliśmy z Lechem tytuł mistrza Polski, to Darek był moim podstawowym zawodnikiem. Rywalizował o miejsce z Kownackim, Pawłowskim i często z tej rywalizacji wychodził zwycięsko. To wciąż młody piłkarz i ciągle ma szansę stawać się piłkarzem coraz lepszym.

Wobec powrotu do treningów Listkowskiego, Frączczaka i pozyskania Formeli, znacznie maleją szanse na występ w sobotnim meczu Sebastiana Kowalczyka. W roli środkowych obrońców ponownie powinniśmy zobaczyć parę Rapa i Fojut, natomiast 17-letni Sebastian Walukiewicz zajmie miejsce najprawdopodobniej na ławce rezerwowych.

Inaki Astiz dopiero w piątek ma przejść testy medyczne.

Nie widziałem jeszcze Astiza na oczy, więc raczej nie jest możliwe, żeby z nami pojechał do Gliwic – odparł trener Skorża.
W czwartkowym treningu uczestniczyło aż 25 piłkarzy, w tym 22 z pola. Kadra zespołu niemal z dnia na dzień zrobiła się dość szeroka, a w przyszłym tygodniu dojdzie jeszcze jeden kluczowy piłkarz – wspomniany Astiz.

W meczowej osiemnastce może zabraknąć miejsca dla młodzieżowców: wspomnianego Kowalczyka, czy Jakuba Piotrowskiego. Bardzo pozytywnie prezentował się Mate Cincadze, który z każdym dniem wygląda coraz pewniej. ©℗ (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy