Piłka nożna. Trzecie zwycięstwo Świtu

Data publikacji: 30 kwietnia 2022 r. 23:43
Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2022 r. 23:43
Po przerwie piłkarze Świtu mogli cieszyć się z dwóch bramek. Fot. Szymon KUFEL

W piłkarskiej III lidze Świt Skolwin może się cieszyć z trzeciego zwycięstwa z rzędu, a tym bardziej z tego, że zrewanżował się Stolemowi, z którym przegrał jesienią praktycznie już w pierwszym kwadransie...

Mecz na Skolwinie toczył się w bardzo przyjemnych warunkach, w promieniach wiosennego słońca, ale tym razem frekwencja trochę nie dopisała, tym bardziej, że po pierwszej, bezbramkowej połowie, część kibiców opuściła stadion.

Nie był to dobry wybór, bo tuż po przerwie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał coraz lepiej spisujący się ukraiński piłkarz Oleg Synycia, a niecałe pół godziny później końcowy rezultat ustalił bardzo popularny w północnym Szczecinie Adam Ładziak, więc trener Świtu Andrzej Tychowski miał sporo powodów do zadowolenia.

Walcząca o utrzymanie, diametralnie odmieniona zimą Kluczevia Stargard, zdobyła kolejny punkt po bezbramkowym remisie w pojedynku, w którym była gospodarzem. Także niepewny jeszcze ligowego bytu zachodniopomorski Bałtyk Koszalin uległ na wyjeździe bydgoskiemu Zawiszy, choć już w 7. minucie objął prowadzenie...

Dwa mecze na szczycie, zachodniopomorskie derby wiceliderującej Kotwicy Kołobrzeg z Pogonią II Szczecin oraz pojedynek prowadzącej Olimpii Grudziądz z Błękitnymi Stargard, odbędą się w niedzielę.

ŚWIT Skolwin - STOLEM Gniewino 2:0 (0:0); 1:0 Oleg Synycia (46), 2:0 Adam Ładziak (73).

POLSKI CUKIER KLUCZEVIA Stargard - KP Starogard Gdański 0:0

ZAWISZA Bydgoszcz - BAŁTYK Koszalin 2:1 (2:1); 0:1 Jakub Bach (7), 1:1 Kamil Żylski (39), 2:1 Kamil Żylski (44). ©℗