Piłka nożna. Trzecia wygrana z rzędu juniorów

Data publikacji: 19 września 2020 r. 13:08
Ostatnia aktualizacja: 19 września 2020 r. 17:24

Juniorzy Pogoni Szczecin wygrali trzeci mecz z rzędu. W sobotę w trzecim kolejnym spotkaniu na własnym boisku wygrali z SMS Łódź 4:2 (2:0) po golach Rezaeiana, bramce samobójczej, Samborskiego i Korta. Dla 16-letniego Samborskiego to była premierowa bramka w debiucie w Centralnej Lidze Juniorów.

Szczecinianie zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie. Dominowali zdecydowanie, szybko objęli prowadzenie, bo już w 4 minucie na prowadzenie wyprowadził zespół gospodarzy Rezaeian. Następnie kontrolowali przebieg meczu i po niespełna pół godzinie wygrywali różnicą dwóch goli pewnie kończąc pierwszą połowę spotkania.

Po przerwie mecz się wyrównał, a nawet dość niespodziewanie wynik spotkania był mocno zagrożony. Goście zagrali odważniej, stwarzali sytuacje, łatwiej przedostawali się pod bramkę Pogoni i zdołali dwukrotnie pokonać 15-letniego Mendesa. Końcówka była bardzo nerwowa, ale ostatecznie mecz zakończył się po myśli młodych portowców.

Pogoń po trzeciej wygranej z rzędu awansowała na czwarte miejsce w tabeli. W trzech ostatnich spotkaniach zdobyli łącznie dziewięć goli. Pokonała rywala, który w obecnym rozgrywkach spisuje się znakomicie, zdołał pokonać między innymi Legię Warszawa.

***

Świetnie wypadli juniorzy młodsi Pogoni Szczecin rywalizujący w makroregionalnej lidze juniorów młodszych. Podopieczni trenera Bieleckiego pokonali na swoim boisku Wartę Poznań 3:0 (1:0) po dwóch golach Hudziaka i jednym Łunkiewicza. Szczecinianie dzięki tej wygranej awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

W identycznym stosunku wygrała drużyna juniorów młodszych FASE Szczecin, która pokonała najsłabszy zespół w grupie makroregionalnej CWZS Bydgoszcz 3:0 (1:0) po golach Górala, Jakubczyka i Mierzwy. Podopieczni trenera Dymkowskiego po tym meczu awansowali na drugie miejsce w tabeli. (par)