sobota, 29 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Trzeci piłkarz FASE we włoskim klubie

Piłka nożna. Trzeci piłkarz FASE we włoskim klubie

Piłka nożna. Trzeci piłkarz FASE we włoskim klubie
Data publikacji: 2020-02-14 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-15 15:44
Wywietleń: 468 443060

16 – letni środkowy pomocnik FASE Szczecin Adam Stefański podpisał kontrakt ze SPAL Ferrara. To już ósmy Polak w tym klubie i drugi z małego szczecińskiego klubu nastawionego na pracę z młodzieżą i promocję utalentowanych juniorów.

Stefański przez dwa lata występował w FASE Szczecin. Jest wychowankiem AP Szczecinek. Co prawda okno transferowe we Włoszech jest już zamknięte, ale jego transfer do klubu z Ferrary został dopięty w terminie, tyle że długo czekano z jego oficjalnym ogłoszeniem, bo opóźniało się otrzymanie potwierdzenia z FIFA.

W drużynie SPAL występuje od pół roku jego rówieśnik i były kolega klubowy Gracjan Szyszka i rok od nich starszy były gracz Pogoni Szczecin Jakub Iskra. Szyszka i Stefański w rundzie wiosennej ponownie grać będą w jednej drużynie. Iskra występuje w zespole juniorów starszych.

Do Włoch pół roku temu wytransferowany został o dwa lata starszy Szymon Emche, który również jest wychowankiem FASE mającym za sobą grę w III-ligowym Świcie Skolwin i sześć zdobytych goli na tym poziomie. Emche jest piłkarzem Cremonese.

SPAL od pewnego czasu jest najbardziej „polskim" klubem we Włoszech, ale też zachodniopomorskim. W pierwszym zespole podstawowym graczem jest 25-letni reprezentacyjny lewy obrońca Arkadiusz Reca, który wypromował się w I-ligowej Flocie Świnoujście.

Stefański jest siódmym juniorem wyszkolonym w szczecińskim klubie – Pogoni, lub FASE reprezentującym obecnie kluby zagraniczne. Prócz wspomnianych: Iskry, Szyszki i Emche, w Napoli występuje Hubert Idasiak, natomiast w Valencii gra Mateusz Łęgowski. W rundzie jesiennej graczem RB Lipsk był Mateusz Maćkowiak, który w rundzie jesiennej będzie występował w pierwszym zespole Śląska Wrocław. (par)

Komentarze

krytyk literacki
a słynni trenerzy z pogoni tj.łazowski,cretti i inni kogo wyszkolili kto realnie wzmacnia jakąś klasową druzynę? bo ja nie widzę nikogo,a przez tyle lat to chocby głuchy i niewidomy to fuksem by kogos wypatrzył...a przepraszam....najlepszy i najsłynnniejszy owoc długoletniej pracy i fachowego oka trenera łazowskiego to uparcie przez lata promowany przez niego- obecnie III ligowiec rudol...trener zawsze w nim widział polot,przegląd pola,technikę, zmysł taktyczny tylko jakos boisko tego nie zweryfikowało dobrze,bo samo zdrowie do biegania to za mało..ups taka historia
2020-02-15 15:26:31
Jackob
Czego FASE nie zrobi dla paru euro ?
2020-02-15 12:54:05
kibic
... a potem jak zwykle słuch po nich zaginie.tak wygląda w Polsce szkolenie młodych piłkarzy.
2020-02-14 22:56:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie