czwartek, 13 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Trzeci piłkarz FASE we włoskim klubie

Piłka nożna. Trzeci piłkarz FASE we włoskim klubie

Piłka nożna. Trzeci piłkarz FASE we włoskim klubie
Data publikacji: 2020-02-14 22:36
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-15 15:44
Wywietleń: 701 443060

16 – letni środkowy pomocnik FASE Szczecin Adam Stefański podpisał kontrakt ze SPAL Ferrara. To już ósmy Polak w tym klubie i drugi z małego szczecińskiego klubu nastawionego na pracę z młodzieżą i promocję utalentowanych juniorów.

Stefański przez dwa lata występował w FASE Szczecin. Jest wychowankiem AP Szczecinek. Co prawda okno transferowe we Włoszech jest już zamknięte, ale jego transfer do klubu z Ferrary został dopięty w terminie, tyle że długo czekano z jego oficjalnym ogłoszeniem, bo opóźniało się otrzymanie potwierdzenia z FIFA.

W drużynie SPAL występuje od pół roku jego rówieśnik i były kolega klubowy Gracjan Szyszka i rok od nich starszy były gracz Pogoni Szczecin Jakub Iskra. Szyszka i Stefański w rundzie wiosennej ponownie grać będą w jednej drużynie. Iskra występuje w zespole juniorów starszych.

Do Włoch pół roku temu wytransferowany został o dwa lata starszy Szymon Emche, który również jest wychowankiem FASE mającym za sobą grę w III-ligowym Świcie Skolwin i sześć zdobytych goli na tym poziomie. Emche jest piłkarzem Cremonese.

SPAL od pewnego czasu jest najbardziej „polskim" klubem we Włoszech, ale też zachodniopomorskim. W pierwszym zespole podstawowym graczem jest 25-letni reprezentacyjny lewy obrońca Arkadiusz Reca, który wypromował się w I-ligowej Flocie Świnoujście.

Stefański jest siódmym juniorem wyszkolonym w szczecińskim klubie – Pogoni, lub FASE reprezentującym obecnie kluby zagraniczne. Prócz wspomnianych: Iskry, Szyszki i Emche, w Napoli występuje Hubert Idasiak, natomiast w Valencii gra Mateusz Łęgowski. W rundzie jesiennej graczem RB Lipsk był Mateusz Maćkowiak, który w rundzie jesiennej będzie występował w pierwszym zespole Śląska Wrocław. (par)

Komentarze

krytyk literacki
a słynni trenerzy z pogoni tj.łazowski,cretti i inni kogo wyszkolili kto realnie wzmacnia jakąś klasową druzynę? bo ja nie widzę nikogo,a przez tyle lat to chocby głuchy i niewidomy to fuksem by kogos wypatrzył...a przepraszam....najlepszy i najsłynnniejszy owoc długoletniej pracy i fachowego oka trenera łazowskiego to uparcie przez lata promowany przez niego- obecnie III ligowiec rudol...trener zawsze w nim widział polot,przegląd pola,technikę, zmysł taktyczny tylko jakos boisko tego nie zweryfikowało dobrze,bo samo zdrowie do biegania to za mało..ups taka historia
2020-02-15 15:26:31
Jackob
Czego FASE nie zrobi dla paru euro ?
2020-02-15 12:54:05
kibic
... a potem jak zwykle słuch po nich zaginie.tak wygląda w Polsce szkolenie młodych piłkarzy.
2020-02-14 22:56:23

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
27
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie