Środa, 24 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Trzech wychowanków Pogoni w Ruchu

Data publikacji: 08 lipca 2018 r. 19:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2018 r. 10:18

Ruch Chorzów przegrał w towarzyskim meczu piłkarskim z AS Monaco 0:3 (0:1). W drużynie gospodarzy wystąpiło trzech byłych piłkarzy Pogoni Szczecin: Robert Obst, Michał Walski i Krystian Peda, którzy cztery lata temu wywalczyli brązowe medale mistrzostw Polski juniorów. Ponadto dwaj ostatni byli wicemistrzami Polski juniorów sprzed dwóch lat. Obecnie Obst i Peda starają się o angaż do chorzowskiego II-ligowca.

Walski jest piłkarzem Ruchu już od dwóch lat i niestety zaliczył dwa spadki – najpierw do pierwszej ligi, a następnie do drugiej. W swoim pierwszym sezonie w barwach Ruchu nie grał zbyt wiele. Łącznie zagrał w pięciu spotkaniach, na boisku spędził zaledwie 138 minut. W minionym sezonie było już inaczej. Walski był podstawowym zawodnikiem, zagrał w 25 spotkaniach, zdobył trzy gole, zaliczył dwie asysty, nie pomógł jednak w uniknięciu przez klub degradacji.

Obst w minionym sezonie był wypożyczony do I-ligowych Wigier Suwałki, w których był ważną częścią zespołu. Zagrał w 25 meczach, w 11 w wyjściowym składzie, łącznie spędził na boisku 1395 minut, zdobył jednego gola i zaliczył jedną asystę.

Nie znalazł uznania w oczach Kosty Runjaica, ale poziom II-ligowego Ruchu powinien być dla niego osiągalny. W meczu z Monaco zagrał jako środkowy obrońca i jako środkowy pomocnik. Wypadł korzystnie i wiele wskazuje na to, że podpisze w Chorzowie umowę.

Na testach przebywa też 21-letni Krystian Peda, który debiutował w ekstraklasie, ale nie w barwach Pogoni, ale w drużynie Termaliki Nieciecza, do której ściągnął go trener Czesław Michniewicz. Ostatni sezon spędził w II-ligowym GKS Bełchatów, rozegrał tylko 9 spotkań, zaledwie dwa w wyjściowym składzie, spędził na boisku zaledwie 272 minuty i zdobył jednego gola. (par)