Wtorek 17 maja 2022r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Treningi grupowe Pogoni odwołane

Data publikacji: 2020-05-05 15:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-07 08:28
Piłka nożna. Treningi grupowe Pogoni odwołane
 

Zaplanowane na wtorek pierwsze treningi grupowe piłkarzy Pogoni i pozostałych klubów ekstraklasy zostały odwołane. To efekt decyzji Ekstraklasy SA, która wszystkim klubom nakazała pozostanie w trybie treningów indywidualnych.

Pogoń miała we wtorek po południu rozpocząć treningi w siedmiu grupach na boiskach przy ul. Twardowskiego i w Kołbaskowie, ale niepełna pół godziny przed zajęciami do klubu dotarł komunikat Ekstraklasy SA wstrzymujący treningi grupowe.

Zgodnie z ustaloną procedurą w dniu 4 maja 2020 zostało przebadanych 800 osób ze wszystkich klubów ekstraklasy, w tym zawodnicy, sztaby szkoleniowe oraz osoby wskazane przez kluby. Komisja Medyczna PZPN postanowiła, że do czasu zakończenia testów zawodnicy będą trenować indywidualnie, a powrót do zajęć grupowych może nastąpić po uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Komisji Medycznej.

- System badań medycznych, który wprowadziliśmy, zdaje egzamin. Spełniły się nasze przewidywania zgodnie z którymi przechodzimy do kolejnego etapu testów. Wytypowaliśmy zawodników, którzy przejdą pogłębione badania. Ich wyniki powinniśmy poznać w ciągu 24, najdalej 48 godzin. To, że wysyłamy kogoś na badania pogłębione nie oznacza, że był lub jest chory. Chcemy mieć pewność, że wszyscy zawodnicy i pracownicy klubów, których przebadaliśmy są zdrowi. To jest najważniejsze – mówi prof. Krzysztof Pawlaczyk, członek komisji medycznej PZPN i ekspert Ekstraklasy SA.

Na dodatkowe badania skierowanych zostało także kilka osób z 50-osobowego sztabu Pogoni Szczecin. Pierwszym testom poddani zostaną ponadto w środę dwaj ostatni piłkarze Srdjan Spiridonović i Paweł Cibicki. Obaj wrócili do Polski dopiero przed dwoma tygodniami i do wtorku przebywali na kwarantannie. 

Zgodnie z założonym planem rozgrywki PKO Bank Polski Ekstraklasy mają zostać wznowione 29 maja br. i zakończone 18-19 lipca. Mecze rundy zasadniczej będą rozgrywane zgodnie z dotychczasowym układem spotkań. 

- W dalszych działaniach prowadzących do powrotu rozgrywek będziemy nadal konsekwentnie przestrzegać rekomendacji Komisji Medycznej PZPN. Dziękuję PZPN, który sfinansował testy przed rozgrywkami. Ich kolejna tura będzie mieć miejsce jeszcze przed startem ligi - mówi prezes Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

(woj)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ty
2020-05-07 05:43:38
No koniec z parodią

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA