środa, 20 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szymusik w ślady Wragi

Piłka nożna. Szymusik w ślady Wragi

Piłka nożna. Szymusik w ślady Wragi
Data publikacji: 2016-10-21 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-22 13:46
Wywietleń: 307 164033

Trener reprezentacji Polski do lat 19 Rafał Janas powołał zawodników na zgrupowanie, które odbędzie się od 7 do 14 listopada hiszpańskim w San Roque. W jego trakcie rozegrane zostaną dwa mecze towarzyskie ze Słowacją (11 listopada, 16:00) oraz Finlandią (13 listopada, 16:00).

W kadrze tradycyjnie znalazł się jej kapitan Marcin Listkowski z Pogoni Szczecin. Niespodzianką jest powołanie prawego obrońcy Błękitnych Stargard Grzegorza Szymusika.

Wychowanek Zenita Koszewo, ale od najmłodszych lat zawodnik stargardzkiego klubu na powołanie zasłużył regularną grą w II-ligowej drużynie, której jest w obecnym sezonie podstawowym zawodnikiem.

Szymusik na boiskach II ligi debiutował w poprzednim sezonie, jednak dopiero od obecnego jest podstawowym zawodnikiem. Opuścił dotąd tylko jedno spotkanie.

Na pewno jest mu łatwiej o miejsce w składzie z tego powodu, że w II lidze jest obowiązek wystawiania dwóch młodzieżowców. Szymusik szansę wykorzystuje znakomicie, a młodzieżowcem będzie jeszcze przez niespełna trzy sezony.

W Błękitnych był w przeszłości jeden piłkarz, który stanowił w reprezentacji Polski juniorów ważne ogniwo. Wiesław Wraga w sezonie 1981/82 uzyskał wraz z reprezentacją Polski awans do finałowego turnieju mistrzostw Europy juniorów w Finlandii. Tam polski zespół zakończył zmagania na czwartym miejscu.

Prócz Wragi piłkarzami tamtej drużyny byli późniejsi reprezentancyjni bramkarze: Józej Wandzik i Jarosław Bako. Byli w niej też młodzi piłkarze Pogoni Szczecin: Marek Leśniak i Mirosław Dygas.

Wraga był wtedy podstawowym graczem II-ligowych Błękitnych (wtedy zaplecze ekstraklasy). To był jeden z dwóch sezonów klubu ze Stargardu rozegrany na zapleczu ekstraklasy.

Wraga spisywał się jednak na tyle dobrze, że został wytransferowany do Widzewa Łódź – wtedy mistrza Polski, który we Wradze widział następcę sprzedanego akurat do Juventusu Turyn Zbigniewa Bońka. ©℗ (par)

Komentarze

Janek
Co dalej stało się z Wragą?
2016-10-22 13:31:10
Janek
Co dalej stało się z Wragą?
2016-10-22 13:29:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy