Piłka nożna. Sztorm nie powiał z Energetykiem

Data publikacji: 20 marca 2023 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 20 marca 2023 r. 14:34
Piłkarze z Kołbaskowa na wyjeździe zaaplikowali Czarnym 6 bramek. Fot. Zryw Kołbaskowo/Facebook

Piłkarska A Klasa rozpoczęła zmagania przed tygodniem, ale zimowe warunki zdezorganizowały pierwszą wiosenną kolejkę, w której odbyły się jedynie nieliczne mecze, więc regularne rozgrywki na tym szczeblu rozpoczęły się dopiero podczas minionego weekendu. W 15. kolejce w Grupie 4 (występują w niej szczecińskie drużyny) strzelono 36 bramek, co daje średnią ponad 5 bramek na mecz.

Czołówka tabeli wygrała swoje spotkania, a przy ul. Kresowej Sztorm Szczecin, który przed tygodniem na sztucznej trawie na Witkiewicza pokonał szczecińskich Czarnych 2:0, tym razem przegrał z liderem tabeli - Energetykiem Gryfino 0:5, a bramki dla gości strzelili: Tomasz Mucha, Konrad Data i Patryk Purtak, który w pierwszej połowie skompletował klasycznego hat-tricka.

Zryw Kołbaskowo pokonał wyjeździe Czarnych Lubanowo 6:0, a gole zdobyli: Karol Tkaczuk (3), Bartosz Litwiński (2) i Tomasz Woźniak. GKS Kołbacz zwyciężył z Wołczkowem Bezrzecze 7:3, choć w 63. minucie przegrywał 2:3. Bramki dla gospodarzy strzelali Piotr Sipko (3), Przemysław Stosio (2), Albert Chmielowski i Konrad Świerkosz. Po golu Bartłomieja Białka, rezerwy Chemika Police wygrały z Vielgovią Wielgowo. Czarni Szczecin pokonali przy ul. Pomarańczowej Wicher Steklno 5:0, a łupem bramkowym podzielili się: Tomasz Pepryk, Krzysztof Suwalski, Przemysław Ceglarz, Patryk Doroch i Tadeusz Kubiak. ©℗