Piątek, 17 maja 2024 r.

Piłka nożna. Szósty gol Grosickiego

Data publikacji: 09 grudnia 2017 r. 18:48
Ostatnia aktualizacja: 09 grudnia 2017 r. 19:06

Kamil Grosicki strzelił gola dla Hull City AFC w wygranym 3:2 (0:0) meczu 21. kolejki angielskiej Championship z Brentford FC. 29-letni wychowanek Pogoni Szczecin rozegrał pełne 90 minut.

To jego szósty ligowy gol w tym sezonie, ma na koncie też pięć asyst. W obecnym sezonie zdobył też dwa gole i zaliczył dwie asysty w meczach reprezentacji Polski. Łącznie w obecnym sezonie ma zatem już na koncie osiem goli i siedem asyst.

To znakomite osiągnięcie zważywszy, że jego zespół klubowy spisuje się słabo. Po 19 meczach zajmuje dopiero 18 miejsce, nie ma szans na powrót do Premier League, grozi mu raczej degradacja do League One, gdzie szczeciński reprezentacyjny skrzydłowy na pewno nie będzie chciał występować.

Grosicki nie miał ostatnio dobrego okresu. W trzech meczach z rzędu zaczynał grę w roli rezerwowego, rozegrał w tych spotkaniach łącznie zaledwie 34 minuty, sobotni występ był jego pierwszym w pełnym wymiarze czasowym od 4 listopada.

Gol Grosickiego w meczu z Brentford padł w 54 minucie, dał drużynie gospodarzy wyrównanie na 1:1. (par)