wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szósty awans Kaczmarka

Piłka nożna. Szósty awans Kaczmarka

Piłka nożna. Szósty awans Kaczmarka
Data publikacji: 2016-05-20 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-20 19:55
Wywietleń: 1819 134602

Marcin Kaczmarek jest w ciągu roku trzecim byłym piłkarzem Pogoni, któremu udało się awansować do ekstraklasy, jako trener. W piątkowy wieczór jego Wisła Płock pokonała na własnym boisku Zawiszę Bydgoszcz 5:0 (1:0) i zapewniła sobie na dwie kolejki przed końcem awans.

W poprzednim roku dokonał tego z Termaliką Nieciecza Piotr Mandrysz, w obecnym z Arką Gdynia Grzegorz Niciński. Wszyscy trzej grali razem w Pogoni w połowie lat 90 ubiegłego wieku.

Nie jest jednak przesądzone, że wszyscy trzej spotkają się w ekstraklasie w kolejnym sezonie. Kontrakt z Arką do 30 czerwca przyszłego roku przedłużył Grzegorz Niciński, ale wciąż bez nowej umowy jest Piotr Mandrysz.

Dla Marcina Kaczmarka to już szósty awans w jego trenerskiej karierze. Dwa uzyskał z Lechią Gdańsk - z IV do III ligi i z III do II ligi, dwa z Olimpią Grudziądz - z III do II ligi i z II do I ligi, oraz dwa z Wisłą Płock - z II do I ligi i z I ligi do ekstraklasy.

Z dużym prawdopodobieństwem miałby w swojej kolekcji siedem awansów, gdyby po rundzie jesiennej nie został zwolniony z Pogoni Szczecin, gdy ta grała w IV lidze. Prowadzona przez niego drużyna na półmetku zajmowała pierwsze miejsce, a awans nie był zagrożony. 

Wisła Płock pod wodzą Marcina Kaczmarka uzyskała awans z czterema byłymi piłkarzami Pogoni Szczecin: Mikołajem Lebedyńskim, Maksymilianem Rogalskim, Dominikiem Kunem i Jakubem Bąkiem.

Lebedyński ma na swoim koncie 12 zdobytych goli w sezonie, ale tylko dwie z nich uzyskał wiosną. Rogalski jest kapitanem drużyny, ale już Kun i Bąk nie stanowią o sile beniaminka ekstraklasy.

Ten pierwszy zagrał w 20 spotkaniach, ale tylko w sześciu w wyjściowym składzie, natomiast Kun grał jeszcze mniej. Rozegrał 11 meczów i tylko cztery razy w wyjściowym składzie. ©℗ (par)

Fot. pogonszczecin.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
22
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy