Piłka nożna. Szczecińskie derby

Data publikacji: 19 października 2024 r. 21:30
Ostatnia aktualizacja: 19 października 2024 r. 21:30
Kasta zremisowała u siebie z Jeziorakiem (w żółtych koszulkach). Fot. Sławomir JANICKI

W piłkarskiej Klasie Okręgowej do szczecińskich derbów doszło zarówno w Grupie 1, gdzie o remisie zadecydowała ostatnia minuta doliczonego czasu, jak i w Grupie 2, w której na Kresowej Stal rozgromiła Arkonię, a w obu pojedynkach było sporo walki i żółtych kartek.

W Grupie 1 faworyzowany Jeziorak Załom grając na wyjeździe z Kastą Majowe pierwszy zdobył bramkę po strzale Damiana Krawczyka, ale gol kontrowersyjnie nie został uznany, a w 15. minucie prowadzenie objęli gospodarze po uderzeniu Andrzeja Motyla. Wyrównał w drugiej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy Maciej Ciszewski i była to jego pierwsza ligowa bramka zdobyta głową. Wkrótce po zmianie stron jeden z piłkarzy Kasty trafił w słupek, a po kwadransie drugiej połowy prowadzenie objęła ekipa z Osiedla Kasztanowego po strzale z rzutu karnego Kamila Wawrowskiego. Kasta wyrównała w ostatniej akcji meczu w 96. minucie, po uderzeniu z rzutu wolnego Motyla i pojedynek obficie okraszony żółtymi kartonikami zakończył się remisem 2:2.

Do derbowego pojedynku doszło też w Grupie 2, w której na Kresowej zmierzyły się szczecińskie drużyny, w przeszłości walczące ze sobą nawet na zapleczu ekstraklasy, a tym razem Stal wysoko pokonała Arkonię 5:1. Gole dla zwycięzców zdobyli: Jakub Wośkowiak (2), Krystian Mazurek, Tomasz Cydzik i Mateusz Woźny, a honorowe trafienie dla gości było autorstwa Konrada Daty. W tym meczu też było sporo żółtych kartek, a szczególnie dla piłkarzy z Lasku Arkońskiego.©℗