Niedziela, 14 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Szczeciński SALOS drugi w Don Bosco Cup 2024

Data publikacji: 17 czerwca 2024 r. 21:33
Ostatnia aktualizacja: 17 czerwca 2024 r. 21:33
Piłka nożna. Szczeciński SALOS drugi w Don Bosco Cup 2024
Mecz złotego Jaguara ze srebrnym SALOS-em (w błękitnych koszulkach). Fot. Ryszard PAKIESER  

Przez trzy dni, równolegle na dwóch boiskach (jednym z naturalną, drugim ze sztuczną trawą) przy ul. Tenisowej, pod medialnym patronatem „Kuriera Szczecińskiego", rozgrywany był ogólnopolski turniej piłkarski 13-latków Don Bosco Cup 2024, organizowany tradycyjnie od wielu lat przez Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS Szczecin.

W imprezie wystąpiło 10 drużyn, które rywalizowały systemem ligowym rozgrywając 25-minutowe mecze każdy z każdym, a zwyciężył Jaguar Gdańsk przed SALOS-em Szczecin, Akademią Piłkarską Murawskiego Zielona Góra, AP Football Areną Szczecin, Lechią Gdańsk, Arkonią Szczecin, Wielkopolską Komorniki, Wartą Gorzów, Błękitnymi Stargard i SALOS-em II Szczecin. Jak widać w zawodach spotkały się czołowe akademie piłkarskie z kilku województw, a w szranki rywalizacji stanęli zawodnicy urodzeni w 2011 roku i młodsi. W turnieju nie wyłoniono króla strzelców oraz najlepszego piłkarza i bramkarza, natomiast wybrano najlepszą jedenastkę imprezy, w której znaleźli się: Jan Nowicki, Jakub Przybyszewski (obaj Jaguar Gdańsk), Georgi Wartanian (Lechia Gdańsk), Jakub Kardis (Akademia Piłkarska Murawskiego Zielona Góra), Jędrzej Hirsch (Arkonia Szczecin), Mateusz Desperak (Wielkopolska Oborniki), Mateusz Piotrowiak (Warta Gorzów), Filip Świsulski (Błękitni Stargard), Szymon Żuk (AP Football Arena Szczecin), Paweł Matusiak (SALOS I Szczecin) i Szymon Jankowski (SALOS II Szczecin). Komplet wyników można znaleźć w internecie (https://tiny.pl/d1wxr). 

Na turnieju było sporo kibiców, można było wzmocnić siły przy grillu, a o wszystkim na bieżąco informował doświadczony spiker Marcin Tylutki. Organizacyjnie wszystko było dopięte na przysłowiowy ostatni guzik, ale stadionowemu zapleczu socjalnemu przydałby się chyba mamy retusz. Tym bardziej, że już niedługo SALOS Szczecin, po właśnie wywalczonym awansie, grał będzie w Centralnej Lidze Trampkarzy... Turniej Don Bosco Cup 2024 dofinansowany był przez Gminę Miasto Szczecin w ramach Małej Dotacji zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie oraz przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach programu Sport dla Wszystkich.

Przypomnijmy, że szczeciński SALOS - działając według maksymy swojego patrona Świętego Jana Bosko, głoszącej, że wychowanie jest sprawą serca, co często podkreśla prezes szczecińskiego klubu ksiądz Tadeusz Balicki - od lat organizuje duże ogólnopolskie, a czasami nawet międzynarodowe, najczęściej piłkarskie, dziecięce i młodzieżowe imprezy sportowe, z których na plan pierwszy wysuwają się właśnie turnieje Don Bosco Cup, a w nich pierwsze futbolowe kroki stawiali znani później piłkarze, jak choćby: Damian Dąbrowski, Patryk Lipski, Michał Rzuchowski, Filip Szymczak czy Łotysz Deniss Rakels.

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA