sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Szczecińska inauguracja Olimpii

Piłka nożna. Szczecińska inauguracja Olimpii

Piłka nożna. Szczecińska inauguracja Olimpii
Data publikacji: 2016-08-18 18:19
Wywietleń: 598 149012

GRAJĄCE w ekstralidze piłkarki nożne Olimpii Szczecin, dwoma wyjazdowymi spotkaniami, udanie rozpoczęły nowy sezon. Najpierw zremisowały w Żywcu z brązowym medalistą ubiegłego sezonu - Mitechem 1:1, a następnie w Piasecznie rozgromiły miejscowy GOSiR 4:1.

W sobotę o godz.11 na stadionie przy ul. Bandurskiego po raz pierwszy zagrają przed własną publicznością (z AZS PWSZ Wałbrzych) i z tej okazji w czwartek w sali konferencyjnej Floating Areny zorganizowano konferencję prasową.

- Wiosną wielu nas już skreśliło, a my tymczasem w dobrym stylu zainaugurowaliśmy kolejny sezon ekstraligi, do którego przystępujemy w nowych strojach i z nowym sponsorem strategicznym, którym została firma Netto - powiedział prezes klubu Maciej Buryta. - Umowa ma charakter długoterminowy i nie określono czasu jej zakończenia. W poprzednim sezonie na podobnej konferencji zapowiadałem, że będziemy walczyć o miejsce w pierwszej szóstce, a ostatecznie okazało się, że ledwo obroniliśmy się przed spadkiem. Przyznaję, że się fatalnie pomyliłem. Przed obecnym sezonem nie stawiamy sobie konkretnych sportowych celów i takich nie wymaga też nasz nowy sponsor. Założenie jest natomiast takie, by budować drużynę, która za 3 lata będzie walczyła o medale ekstraligi, a może i pokaże się w Europie.

- Latem przewietrzyliśmy szatnię, a piłkarki, które odeszły, zostały zastąpione przez 6 bardzo młodych, obiecujących zawodniczek - poinformowała grająca trenerka Natalia Niewolna. - Z zespołu mistrza Polski, Medyka Konin, przyszły do nas Marta Fil, Aleksandra Sudyk oraz Aleksandra Witczak; z AZS-u Wrocław Patrycja Michalczyk; a z KKP Bydgoszcz Dominika Łuczak. Ponadto z zespołu juniorek dołączyła Martyna Brodzik. Ta obiecująca młodzież oraz kilka doświadczonych, rutynowanych zawodniczek, grających w naszym klubie od lat, pozwalają mieć nadzieję, że Olimpia walczyć będzie o jak najwyższe lokaty.

- Transfery niewątpliwie wzmocniły nasz zespół, ale główną sprawą, która odróżnia sytuację obecną od wiosennej, to atmosfera, która jest budująca i przepojona optymizmem - stwierdziła kapitan Olimpii, bramkarka Beata Niesterowicz (wiosną występowała pod panieńskim nazwiskiem Watychowicz, a w lipcu zmieniła stan cywilny). - Przychodzimy na treningi i mecze z chęcią i uśmiechem. Dlatego, chociaż ćwiczymy podobnie jak przed rokiem i mamy bardzo podobne założenie taktyczne przed meczami, to jednak wyniki są dużo lepsze. Trudno jednak prognozować, na jakiej pozycji zakończymy rozgrywki, bo latem w ekstralidze doszło do tak dużej ilości transferów, że nie wiadomo na co stać będzie poszczególne zespoły, choć moim zdaniem za faworytów uchodzą Medyk Konin i Górnik Łęczna.©℗ (mij)

Fot. OLIMPIA SZCZECIN

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy