Piątek, 03 maja 2024 r.

Piłka nożna. Szczecinianki marnują karne, lecz wygrywają!

Data publikacji: 27 stycznia 2024 r. 23:12
Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia 2024 r. 09:13
Piłkarki Pogoni nie wykorzystały w Darłowie dwóch rzutów karnych. Fot. Pogoń Szczecin kobiety/Facebook

Po drodze na przedsezonowe zgrupowanie w Międzyzdrojach, liderujące w Orlen Ekstralidze piłkarki nożne Pogoni Szczecin odwiedziły stadion Darłovii Darłowo, na którym w sparingu zmierzyły się z trzecim w ekstraligowej tabeli AP Orlenem Gdańsk, zwyciężając jedną bramką i marnując dwie jedenastki.

Sparingowy mecz piłkarek nożnych w Darłowie: POGOŃ Szczecin - AP ORLEN Gdańsk 1:0 (1:0); 1:0 Emilia Zdunek (28).

POGOŃ: Anna Palińska (46 Natalia Radkiewicz) - Alicja Dyguś (60 Natalia Leśniewska), Julia Brzozowska (60 Sandra Zimoch), Patrycja Michalczyk (46 Weronika Szymaszek), Agnieszka Garbowska - Karolina Łaniewska (46 Martyna Brodzik), zawodniczka testowana (46 Noemi Zienterska), Emilia Zdunek (46 zawodniczka testowana), Maja Leśkiewicz (46 Jaylen Crim), Aleksandra Kuśmierczyk (46 Zofia Giętkowska) - Kornelia Okoniewska (60 Zuzanna Rybińska)

Po nieco ponad kwadransie drugiego zimowego sparingu Pogoni, Leśkiewicz podała Okoniewskiej, która została sfaulowana w polu karnym, ale Zdunek z 11 metrów trafiła w słupek. Kapitan naszej drużyny zrehabilitowała się jednak już w 28. minucie, gdy celnym strzałem z okolic dziesiątego metra pokonała gdańską bramkarkę. Po przerwie podopieczne szczecińskiego trenera Piotra Łęczyńskiego dominowały i starały się podwyższyć prowadzenie. Natomiast piłkarki z Gdańska nie stwarzały sobie zbyt wielu korzystnych sytuacji podbramkowych, lecz jedynie za pomocą długich podań próbowały przeprowadzać akcje ofensywne. Kilkanaście minut przed końcem pojedynku Pogoń miała drugi rzut karny, ale Garbowska także trafiła w słupek. (mij)