Wtorek, 16 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Świt z Pucharem Polski ZZPN!

Data publikacji: 12 czerwca 2024 r. 21:08
Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2024 r. 19:10
Ekipa szczecińskiego Świtu po finałowym zwycięstwie na wyspie Uznam. Fot. Świt/Facebook

W finale piłkarskiego Pucharu Polski ZZPN, który rozegrano na stadionie w Świnoujściu, beniaminek II ligi szczeciński Świt, niewysoko ale zasłużenie pokonał miejscową III-ligową Flotę 1:0 (0:0), a jedynego gola tuż po przerwie zdobył w 47. minucie strzałem z bliska Łukasz Święty, wykorzystując dobre podanie wbiegającego w pole karne Gracjana Goździka.

Mecz był zacięty, ale czystych sytuacji podbramkowych nie było zbyt wiele, lecz każda z drużyn przeprowadziła trochę groźnych akcji. Lepiej wyszkoleni podopieczni trenera Piotra Klepczarka przez większą część spotkania kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, choć w doliczonym czasie gry Flota egzekwowała rzut wolny tuż zza linii pola karnego, a więc była to ostatnia szansa na doprowadzenie do remisu... ©℗