Czwartek, 09 maja 2024 r.

Piłka nożna. Świt wygrał w Gdyni

Data publikacji: 16 października 2021 r. 23:05
Ostatnia aktualizacja: 17 października 2021 r. 08:21

W III lidze Kotwica przegrała w Kołobrzegu z beniaminkiem ligi, Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:3. Kluczevia Stargard przegrała u siebie z Unią Janikowo 1:2, a Świt Skolwin pokonał na wyjeździe zespół Bałtyku Gdynia 3:2, choć na początku meczu przegrywał 0:2.

Kotwica Kołobrzeg - Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:3 (0:3); 0:1 Dawid Kuczyński (27), 0:2 Filip Szewczyk (35), 0:3 Damian Kostkowski (45 samobójcza), 1:3 Michał Kozajda (74).

Mimo sporych osłabień, zespół Pogoni świetnie poradził sobie w Kołobrzegu. Prowadził od 27 minuty po golu Dawida Kuczyńskiego. W 35 minucie cudownym strzałem z dystansu popisał się Filip Szewczyk. Tuż przed przerwą samobójcze trafienie zanotował Damian Kostkowski. Honorowego gola dla Kotwicy zdobył w 74 minucie Michał Kozajda. To pierwsza porażka zespołu z Kołobrzegu na własnym stadionie.

POLSKI CUKIER KLUCZEVIA Stargard - Unia Janikowo 1:2 (1:2); 0:1 Gracjan Goździk (5), 1:1 Magnuski (23), 1:2 Mariusz Kryszak (25).

Unia była zdecydowanym faworytem w meczu z Kluczevią. Już jedna z pierwszych akcji przyniosła gola zespołowi z Janikowa. Celnym strzałem popisał się Gracjan Goździk, który uświetnił 60. mecz w barwach Unii. W 23. minucie podopieczni Piotra Klepczarka stracili gola wyrównującego. Piłkarze z Janikowa szybko odpowiedzieli na bramkę gospodarzy. Świetnym strzałem z około 20 metrów popisał się Mariusz Kryszak. Po przerwie goście oddali inicjatywę rywalom, ale nie pozwolili sobie wbić gola. Dobrze w bramce spisywał się Gracjan Fabiszewski.

Bałtyk Gdynia - Świt Skolwin 2:3 (2:1); 1:0 Oskar Sikorski (1), 2:0 Michał Marczak (9 karny), 2:1 Adam Nagórski (13), 2:2 Kacper Wojdak (57), 2:3 Paweł Krawiec (66).

Bałtyk bardzo dobrze rozpoczął sobotnie spotkanie ze Świtem Skolwin. Już po kilkudziesięciu sekundach na listę strzelców wpisał się Oskar Sikorski. W 9. minucie na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Michał Marczak. Bałtyk jednak roztrwonił tę przewagę w spotkaniu z faworyzowaną drużyną gości. Być może byłoby inaczej, gdyby nie dwie żółte kartki dla Oskara Bohma, który zszedł z boiska w 17 minucie. W 13 minucie Adam Nagórski zdobył kontaktową bramkę, a już po przerwie o kolejne gole postarali się Kacper Wojdak oraz Paweł Krawiec i to Świt cieszył się po końcowym gwizdku.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Koszalin 4:0 (0:0); 1:0 Tomasz Kaczmarek (62), 2:0 Tomasz Kaczmarek (84), 3:0 Marcin Warcholak (86), 4:0 Tomasz Kaczmarek (90).