Piłka nożna. Świt rozbił Pogoń w III lidze

Data publikacji: 01 października 2022 r. 13:35
Ostatnia aktualizacja: 01 października 2022 r. 15:35
Świt rozgromił Pogoń z Nowych Skalmierzyc. Fot. Świt

Piłkarski weekend w regionie rozpoczął się wyśmienicie, bo od wysokiego zwycięstwa 6:0 Świtu Skolwin z Pogonią Nowe Skalmierzyce w pojedynku o mistrzostwo III ligi.

ŚWIT Skolwin - POGOŃ Nowe Skalmierzyce 6:0 (3:0); 1:0 Synycia (21), 2:0 Kapelusz (22), 3:0 Kujawa (33), 4:0 Goździk (78), 5:0 Nagórski (89), 6:0 Kapelusz (90+2 karny).

Koncert Świtu rozpoczął Oleg Synycia, który w 20. minucie wślizgiem uprzedził obrońcę i posłał piłkę do siatki rywali. Kibice nie zdążyli wymienić się poglądami na temat bramki, a było już 2:0, po tym jak Szymon Kapelusz w sytuacji sam na sam z ostrego kąta strzałem między nogami bramkarza podwyższył wynik. Przed przerwą jeszcze gola strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył Jędrzej Kujawa.

W drugiej części gry goście z Nowych Skalmierzyc próbowali się jeszcze poderwać, ale pewnie grający gospodarze nie pozwolili im na zbyt wiele, a sami zdobyli trzy kolejne bramki. Najpierw po szybkim kontrataku ładnym uderzeniem z woleja popisał się Gracjan Goździk, który trafił w samo okienko bramki Pogoni. Następnie w roli głównej wystąpił Adam Nagórski, który najpierw podwyższył na 5:0 po strzale z pola karnego, a już w doliczonym czasie wywalczył rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił kapitan Świtu Szymon Kapelusz, który skompletował dublet i wysunął się z siedmioma bramkami na koncie ma prowadzenie klasyfikacji strzelców III ligi Grupy 2. (mij)