Niedziela, 21 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Świt pokonał Nielbę

Data publikacji: 10 października 2020 r. 20:31
Ostatnia aktualizacja: 10 października 2020 r. 20:31

W piłkarskiej III lidze 11. kolejka stała pod znakiem przekładanych spotkań. Z powodu zagrożenia epidemicznego nie odbyły się mecze: Pogoń II Szczecin - Elana Toruń oraz Kotwica Kołobrzeg - Gryf Wejherowo.

Derby województwa zachodniopomorskiego w Świnoujściu miejscowej Floty z Gwardią Koszalin przełożono na 21 listopada (godz. 13) z uwagi na poniedziałkowy (godz. 13) międzypaństwowy towarzyski mecz reprezentacji do lat 19 Polska - Dania (rewanż za czwartkową porażkę biało-czerwonych w Kołobrzegu 1:3, karne 4:5).

Nielba Wągrowiec - Świt Skolwin 0:1 (0:1); 0:1 Nagamatsu (42).

Pierwsza połowa spotkania w Wągrowcu toczyła się pod znakiem dużej przewagi podopiecznych trenera Andrzeja Tychowskiego, a zwieńczeniem dominacji szczecinian był piękny gol Japończyka Nagamatsu, zdobyty strzałem z 17 metrów bezpośrednio z rzutu wolnego.

Do przerwy doskonałe pozycje strzeleckie mieli także Kapelusz, Filipowicz i Nagamatsu, a Nielba jedną, w 30 minucie po rzucie wolnym na raty w mur i dwóch dobitkach. Po zmianie stron mecz się wyrównał i kilka okazji podbramkowych mieli także gospodarze, a czterokrotnie od wyrównania świetnymi interwencjami uchronił skolwinian ich bramkarz Matłoka, natomiast po jednej z parad golkipera piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki.

- Dobre akcje przeprowadzał Kapelusz, aktywny cały mecz był Nagórski, a Świt wyglądał w sobotę na dobrze zorganizowany zespół, natomiast Nielba to mieszanina młodości i rutyny, która zapewne odbierze jeszcze punkty niejednemu faworytowi - powiedział po spotkaniu w Wągrowcu dyrektor sportowy Świtu Szymon Kufel.©℗ (mij)