Data publikacji: 07 maja 2022 r. 23:59
Ostatnia aktualizacja: 09 maja 2022 r. 08:52
Piłka nożna. Świt na czerwono
Pogoń II grała na głównym stadionie i zremisowała w identycznych rozmiarach co pierwszy zespół we Wrocławiu. Fot. Ryszard PAKIESER

W piłkarskiej III lidze nie była to udana kolejka dla zachodniopomorskich zespołów. Walcząca o awans Kotwica Kołobrzeg zaledwie zremisowała w derbach z Błękitnymi Stargard, a świetnie grające wiosną rezerwy Pogoni, mimo występu na głównym stadionie, też tylko podzieliły się punktami z broniącym się przed spadkiem GKS-em Przodkowo. W dramatycznych okolicznościach przegrał Świt Skolwin w Janikowie, a Kluczevia Stargard już się chyba powoli godzi ze spadkiem...

UNIA Janikowo - ŚWIT Skolwin 2:1 (0:0); 1:0 Patryk Urbański (52), 1:1 Adam Nagórski (85 karny), 2:1 Przemysław Kędziora (90+1).

Dramatyczny mecz stoczyły zespoły z III-ligowej czołówki w Janikowie, a sędzia pokazał aż 4 czerwone kartki i kilkanaście żółtych. W 52. minucie szczecinianin Jakub Kuzko za faul przed polem karnym otrzymał czerwoną kartkę, a z rzutu wolnego Patryk Urbański dał gospodarzom prowadzenie. W 72. minucie Adrian Mach otrzymał drugą żółtą kartkę i Świt musiał grać w dziewiątkę, ale atakował i za faul na Pawle Krawcu w 85. minucie z rzutu karnego wyrównał Adam Nagórski. W 91. minucie gospodarze odzyskali prowadzenie po strzale Przemysława Kędziory, a w doliczonym czasie były jeszcze dwie czerwone kartki, po jednej dla każdej drużyny, a ukaranym piłkarzem Świtu był Oskar Potoczny.

POGOŃ II Szczecin - GKS Przodkowo 1:1 (1:0); 1:0 Bartosz Boniecki (43), 1:1 Przemysław Żukowski (79).

BŁĘKITNI Stargard - KOTWICA Kołobrzeg 1:1 (1:0); 1:0 Damian Niedojad (5), 1:1 Mateusz Rościszewski (49).

STOLEM Gniewino - POLSKI CUKIER KLUCZEVIA Stargard 3:1 (1:0); 1:0 Dawid Patelczyk (8), 1:1 Kamil Bartoszyński (51), 2:1 Michał Wiśniewski (59), 3:1 Mateusz Wachowiak (65).

BAŁTYK Koszalin - JAROTA Jarocin 2:1 (0:1); 0:1 Mikołaj Jankowski (15),
1:1 Krystian Kąkol (61), 2:1 Jan Król (84). ©℗ (mij)