Wtorek 13 kwietnia 2021r. 

Piłka nożna. Świt myśli o II lidze

Data publikacji: 2021-03-03 07:52
Ostatnia aktualizacja: 2021-03-03 08:53
Piłka nożna. Świt myśli o II lidze
Fot. Ryszard Pakieser  

Podczas najbliższego weekendu zainaugurowane zostaną rozgrywki piłkarskiej III ligi, w której województwo zachodniopomorskie reprezentowane jest przez Świt Skolwin, Pogoń II Szczecin, Flotę Świnoujście, Chemika Police, Kotwicę Kołobrzeg oraz dwa kluby koszalińskie: Bałtyk i Gwardię.

Grupa  2 III ligi zostanie w sezonie 2021/22 zmniejszona do 18 drużyn, jeden zespół awansuje do II ligi, a czterej mistrzowie grup IV ligi awansują do III ligi. Obecnie drużyny III ligi mają do rozegrania jeszcze po cztery kolejki rundy jesiennej. Każda drużyna ma mieć 21 spotkań na koncie. Po zakończeniu tej części sezonu prowadzący rozgrywki Pomorski Związek Piłki Nożnej przeprowadzi losowanie terminarza grupy „mistrzowskiej”, gdzie czołowe osiem zespołów zagra ze sobą systemem mecz i rewanż. Natomiast drużyny z miejsc 9-22, rozegrają między sobą w grupie B mecze rewanżowe, w których gospodarzem będą drużyny, które jesienią wystąpiły w roli gości.

Pozycje 9-12 (1-4 w grupie B) dadzą utrzymanie; pozycje 13-15 (5-7 w grupie B) – to tzw. grupa niepewna, ich los będzie zależny od liczby zdegradowanych przedstawicieli województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego z II ligi (takich drużyn jest 6: Lech II Poznań, Błękitni Stargard, Chojniczanka Chojnice, Bytovia Bytów, KKS 1925 Kalisz i Olimpia Grudziądz); pozycje 16-22 (8-14 w grupie B) – oznaczać będą degradację do IV ligi.

Jak to by wyglądało, gdyby na zakończenie sezonu wszystkie drużyny zajęły takie miejsca, na jakich się aktualnie plasują? Na obecną chwilę z II-ligowców tylko Olimpia Grudziądz jest w strefie spadkowej, co oznacza, że z III ligi spada nie 7 (pewne spadki), a 8 drużyn (jedna więcej). Tą ósmą drużyną jest Unia Janikowo, która zajmuje obecnie 15. miejsce. Spadek z II ligi: Olimpia Grudziądz. Awans do II ligi: Radunia Stężyca, choć Świt zapewne zrobi wszystko, by tak się nie stało. Spadek z III ligi: Mieszko Gniezno, Górnik Konin, Chemik Police, Gryf Wejherowo, Pomorzanin Toruń, Gwardia Koszalin, Flota Świnoujście i Unia Janikowo. Awans do III ligi: Vineta Wolin, Kaszubia Kościerzyna, Zawisza Bydgoszcz, Pogoń Nowe Skalmierzyce. ©℗

(PR)

Komentarze

Stefan
2021-03-03 08:25:59
Rezerwy Pogoni to dno, kopacze

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ