Wtorek 20 kwietnia 2021r. 

Piłka nożna. Świt idzie po więcej!

Data publikacji: 2020-12-07 15:34
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-07 15:34
Piłka nożna. Świt idzie po więcej!
 

Świt Skolwin zwycięstwem z Pomorzaninem Toruń zakończył rozgrywki piłkarskie III ligi w 2020 roku, które były bardzo udane dla Dumy Skolwina. To już, któryś sezon z rzędu, kiedy o północnym Szczecinie jest głośno za sprawą Świtu, a to powoduje, że klub zaczynają wspierać kolejne podmioty. Jednym z nich jest szczecińska firma Dom z Energią, która niedawno dołączyła się do tego grona i w związku z tym postanowiliśmy porozmawiać z Michałem Pałaszem, jednym z właścicieli prężnie rozwijającego się podmiotu.

- Skąd wzięła się pasja do piłki nożnej i co łączy waszą firmę z futbolem?

- Miłość do piłki nożnej, podobnie jak koledzy z firmy, poczułem już dzieciństwie. W czasach, kiedy internet nie był dostępny w każdym domu, to właśnie piłka była całym światem dla małych chłopców. Wierzymy w lokalnych zawodników, bo w biznesie także działamy drużynowo i wiemy, że ta strategia prowadzi do zwycięstwa. - Dlaczego jako firma Dom z Energią zdecydowaliście się zainwestować w skolwiński Świt?- Naszą misją jest promocja ekologicznych rozwiązań w budownictwie i propagowanie zdrowego stylu życia. Możemy śmiało stwierdzić, że jesteśmy Domem z Energią… do sportu! Zależy nam także, aby poza biznesem, robić coś dobrego dla lokalnej społeczności. 
Wybór drużyny sportowej, którą chcieliśmy wesprzeć był bardzo prosty. Obserwowaliśmy Świt od dłuższego czasu i imponował nam jego rozwój na przestrzeni ostatnich sezonów. Po pierwszej rozmowie z prezesem Pawłem Adamczakiem, który zrobił na nas wrażenie swoim zaangażowaniem w rozwój klubu, sposobem podejmowania decyzji, doborem ludzi do współpracy i tym, jak zrzesza szczecińskich kibiców, byliśmy pewni, że to dobra decyzja. 


- Czy dobra gra i osiągane wyniki na przestrzeni ostatnich sezonów pomogły w podjęciu tej decyzji?

- Zdecydowanie! O Świcie zrobiło się głośno, co nie umknęło również naszej uwadze. Śledziliśmy transmisje meczów oraz wyniki i zgodnie stwierdziliśmy, że gra drużyny Świtu pod wodzą trenera Andrzeja Tychowskiego jest naprawdę dojrzała jak na III ligę.
 
- Nie tak dawno Świt miał okazje sprawdzić się na tle rywala z ekstraklasy. Jak oceniacie mecz Pucharu Polski z Cracovią?

- Drużyna Świtu pokazała się z naprawdę dobrej strony na tle wymagającego rywala. Stworzyła na tyle trudne warunki, że Cracovia musiała mocno wybiegać to spotkanie. Śmiemy stwierdzić, że Świt miał szanse w tym meczu zrobić rywalowi niespodziankę. Mieliśmy nadzieję, że mimo wszystko losowanie wyłoni troszkę łatwiejszego rywala, co również mogłoby ułatwić awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.
 
- Który z piłkarzy występujących w północnym Szczecinie zrobił na was największe wrażenie i waszym zdaniem ma szansę aby zagrać w ekstraklasie bądź na jej zapleczu?- To bardzo trudny wybór, bo nie da się ukryć, że drużyna jest silna i ma mocnych graczy. Jednak, jeśli mamy wybierać, naszym zdaniem spośród wszystkich graczy najbardziej wyróżnia się Adam Ładziak. Przede wszystkim swoją grą w środku pola, wizją gry i czasami naprawdę genialnymi podaniami. Ujmując to krótko - gra po profesorsku!
 
- Jakie cele stawiają sobie klub i wasza firma w tym sezonie?- Musielibyśmy skłamać mówiąc, że nie marzymy o awansie do II ligi, ale jako sponsorzy jesteśmy oczywiście tylko kibicami, więc wierzymy w sukces, kibicujemy i pomagamy drużynie w miarę naszych możliwości. Naszą rolą nie jest stawianie drużynie ani zarządowi klubu zadań, ale bycie z nimi w dobrych i słabszych chwilach. Cele strategiczne firmy są bardzo zbliżone do celów drużyny: idziemy po więcej! 
 

- W tym roku trwa budowa boiska z zadaszeniem pneumatycznym, ale na Skolwinie czeka się na postawienie nowej trybuny. Czy nowa infrastruktura może zachęcić kolejne podmioty do wsparcia projektu piłkarskiego w tej północnej dzielnicy Szczecina?

- Nowa infrastruktura przede wszystkim jest tu pilnie bardzo potrzebna, co dobitnie potwierdzają piłkarze osiąganymi wynikami. Nowoczesny obiekt to oczywiście także komfortowe warunki do oglądania spotkań dla widzów i bez cienia wątpliwości magnez, który pomógłby podjęciu kolejnym firmom decyzji o rozpoczęciu współpracy ze Świtem. Ten projekt ma przyszłość, a ludzie którzy pracują przy klubie mają charakter i są gwarancją dobrze zainwestowanych środków. Liczymy, że znajdzie się więcej firm, które będą chciały promować swoje marki na błękitno-białych pasiakach, czy też podczas spotkań z udziałem drużyny z północnego Szczecin. W każdym bądź razie zachęcamy do tego.

- Dziękujemy za rozmowę.  ©℗

(mij)

Na zdjęciu: Redaktor Bożydar Iwanow prezentuje koszulkę Świtu na Estadio da Luz w Lizbonie podczas meczu Ligi Europy Benfiki z Lechem Poznań, a piłkarzom ze Skolwina marzą się występy na coraz okazalszych stadionach.

Fot. ŚWIT

 

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ