niedziela, 07 czerwca 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Surowe kary dla sprawców pobicia sędziego

Piłka nożna. Surowe kary dla sprawców pobicia sędziego

Piłka nożna. Surowe kary dla sprawców pobicia sędziego
Data publikacji: 2019-10-18 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 09:56
Wywietleń: 782 422897

Pięć lat dyskwalifikacji dla Krystiana B., trzy lata dyskwalifikacji dla Karola W. oraz wykluczenie Pomorzanki Jarosławko z rozgrywek klasy B w sezonie 2019/20 – oto decyzja Wydziału Dyscypliny Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, który na czwartkowym posiedzeniu orzekał sprawców skandalicznego incydentu do jakiego doszło podczas spotkania Pomorzanki Jarosławko z Zorzą II Dobrzany. Decyzje w sprawie Krystiana B. oraz Karola W. mają rygor natychmiastowej wykonalności.

Przypomnijmy, że pod koniec spotkania Krystian B. naruszył nietykalność cielesną sędziego uderzając go głową w twarz. Arbiter stracił przytomność. Po chwili, gdy zamroczony i zakrwawiony sędzia był odprowadzany do szatni przez piłkarzy Zorzy, w jego kierunku podbiegł bramkarz Pomorzanki Karol W., który splunął na jego twarz.

Po zdarzeniu arbiter trafił do szpitala, gdzie stwierdzono u niego między innymi złamanie przegrody nosowej oraz wstrząśnienie mózgu.

- Ta bulwersująca sprawa wstrząsnęła całym naszym środowiskiem piłkarskim. Zaledwie niespełna 18-letni arbiter spotkał się z wyjątkowo brutalnym i ordynarnym zachowaniem piłkarzy Pomorzanki. Na takie postępowanie nigdy z naszej strony nie będzie przyzwolenia. Żadne okoliczności nie mogą tłumaczyć przemocy na obiektach sportowych. Młodemu sędziemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowa. Mam nadzieję, że jak najszybciej spotkamy się z nim na ligowych boiskach naszego województwa – mówi prezes ZZPN Jan Bednarek.

Wydział Dyscypliny ZZPN zastosował najsurowsze kary. Oto uzasadnienie:

„Wydziału Dyscypliny ZZPN orzekając najwyższą możliwą karę wyraża swój brak przyzwolenia na tak haniebne zachowanie obwinionego jak również innych uczestników rozgrywek organizowanych przez ZZPN.

Naruszenie nietykalności cielesnej sędziego lub innego uczestnika już samo w sobie jest czynem niedopuszczalnym, a w tym przypadku dokonał tego zawodnik, który mógłby być ojcem nieletniego sędziego, co dodatkowo budzi odrazę członków WD ZZPN.

W trakcie postępowania dyscyplinarnego nie stwierdzono żadnych okoliczności, które mogłyby mieć wpływ na zmniejszenie wymiaru kary. Obwiniony nie stawił się na posiedzeniu, nie przeprosił pokrzywdzonego, ani też nie wykazał skruchy.

Przepisy PZPN uniemożliwiają Wydziałowi Dyscypliny ZZPN dożywotnią dyskwalifikację obwinionego, biorąc jednak pod uwagę wiek zawodnika członkowie Wydziału Dyscypliny wyrażają nadzieję, że orzeczona kara na stałe eliminuje obwinionego ze struktur PZPN co niewątpliwie jest ich intencją.

Wydział Dyscypliny ZZPN przypomina, iż zgodnie z art. 19 § 1 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPN „Kara dyskwalifikacji wymierzona zawodnikowi polega na zakazie uczestnictwa w rozgrywkach, których dotyczy orzeczona kara oraz przebywania w strefie technicznej i najbliższym otoczeniu pola gry w jakimkolwiek charakterze”. (par)

Komentarze

No spoko
a jaka kare dostal drukarz?
2019-10-18 09:38:58
grrrrr
Przecież tak się zachowuje tylko bydło i największa patologia. Gdzie fair play, gdzie idea sportu niosącego jakieś zasady? Totalna dzicz, wiocha jakich mało.
2019-10-18 09:36:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie